rum.ungurury.ru

Când hrana CLOSE Navesti, & laquo; bunica & raquo; set geanta unul pentru

Bună ziua, „Bunica!“

Aici ne întâlnim din nou. Eu vin din Rusia, dar pentru mai mult de 40 de ani care trăiesc în Ucraina. Familia mea - soț și cele două fiice, iar în Rusia locuiesc mama, care de 90 de ani, și fratele meu și familia lui. Când mă duc să-i viziteze, să ia întotdeauna un 10-15 ziar „Bunica“, pe care ei sunt fericiți să re-citit. Un ziar uitat si familia mea au fost foarte supărat de acest lucru. Toate problemele de „Bunica“ este stocată într-o foaie ca este păcat să-și piardă astfel de informații valoroase. Sunt un medic veterinar cu experiență, dar în mod constant îmbunătățirea nivelului lor de cunoștințe. Astăzi vreau să spun despre tratamentul ulcere trofice.

ulcere trofice apar din diverse motive. Există mai multe medicamente folosite pentru a le elimina, dar, din păcate, nu toate și nu întotdeauna ele ajuta. Dar utilizarea fondurilor, care doresc să rețetă oferta de mai jos pentru a scapa de ulcere trofice multor oameni. La un moment dat ma ajutat să mă vindece.

Unguent de ulcere trofice



Deci, pentru a prepara un unguent medicinal, este necesar să se phloem (Podkoren), frasin, paltin și Amur de catifea (copac plută Amur), cotlet, se adaugă apă și se fierbe la foc mic timp de câteva zile, până la o masă care seamănă cu consistența budinca groase. După răcire, acesta devine vâscos și nu strica. Este necesară 0,5 I răcit se adaugă 30 ml de masă de gudron de mesteacăn și de azotat de argint, 30 g levorinovoy și unguent nystatinul (toate aceste medicamente pot fi achiziționate într-o farmacie) și se amestecă bine. Unguentul finit se aplică ulcer și de a nu stabili un bandaj și se lasă timp de câteva zile, și apoi repetați procedura. Și astfel pentru a vindeca. Ca urmare, nu numai răni sunt strânse, dar toate rănile greu de vindecare. Același unguent poate fi folosit pentru a unge locul dureros cu eczeme, psoriazis si arsuri. Un mijloc foarte eficient. Utilizați-l cât mai curând posibil și să obțină bine!

Dacă nu se poate prepara unguentul descrisă mai sus, poate fi utilizat pentru a elimina ulcere venoase alte mijloace. Pentru producția ar trebui să fie 1 parte în volum de ierburi tocate de lemn dulce umple aceeași cantitate de apă și se fierbe la foc mic, până când, până când conținutul original al volumului pan va rămâne 1/3. Adăugați aceeași cantitate de miere de tei, se amestecă bine, apoi amestecul rezultat se aplică tifon și aplicat la ulcere. Schimbarea compresa ca se usuca. După o lună de acest tratament persistente de ulcere venoase, și nu o urmă rămâne.

Toate cele bune, să binecuvânteze pe Domnul tuturor.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru