rum.ungurury.ru

Tratamentul ulcerului trofice

Bună ziua, „Bunica!“ Sunt un medic cu experiență și, desigur, familiarizați cu metodele tradiționale de tratament, dar nu resping medicina tradițională. Unii doresc experiența lor podelitsya.Kak alții au mers pentru a vizita rudele, și imediat la reuniunea a atras atenția asupra tibia piciorului drept cu matusa mea. Înmuiate bandaj pe spiței ei de ulcer trofice. Imediat am întrebat o mătușă: - Cât de mulți ani nu s-au vindecat de ulcer auzit ca răspuns: - Desyat.I apoi m-am decis să ia medicația. In primul rand, in fiecare zi se spală rana cu o soluție de permanganat de potasiu purpuriu. Turnat cald într-un borcan de jumătate de litru, iar tanti le-a udat ulcer. In plus, de 2-3 ori pe săptămână, rana a fost spălată cu soluție de 0,1% s farmacie „rivanol“ și răni pline făcute în farmacie cu un medic pulbere rețetă. Iată rețeta: Rp: tab-Prednisoloni 0.005 №5Bismuthi subnitrici 3,0Norsulfasoli 3,0Protargoli 1,0MDS PrisypkaEsche Am gătit 10 ouă într-o coajă albă, apoi coajă să se usuce pe capacul tigaie în care fierte supa, și se triturează în pulbere. Mătușa zilnică l-au luat o linguriță cu un tobogan mic de 1 ori pe zi, după mese. Și așa mai departe, până la sfârșitul pulbere. Este necesar să se alimenteze de calciu al organismului, pentru că atunci când este vorba de o lipsă de vindecarea rănilor săraci. În plus, matusa a luat, în conformitate cu instrucțiunile, farmacie pastile „Troxevasin“. După 16 zile de la acest tratament intensiv de ulcer trofice a început pentru a strânge, și în curând vindecat complet. Deci, mătușa și vindecat. Diabetul pe langa toate cele de mai sus trebuie să iriga, de asemenea, insulina înfășurate.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru