rum.ungurury.ru

Lenjerie de pachete pentru o lungă perioadă de timp vindecarea rănilor

Bună ziua, „Bunico,“ Vreau și eu împărtășesc opytom.V noiembrie 1961 sa născut fiul meu, iar la sfârșitul lunii ianuarie - începutul lunii februarie anul viitor, pe pieptul meu din stânga a fost format la fața locului roșu dureros. Încălzirea sare sa declanșat o fierbere. Am început să-l aloe. Se pare a fi un abces plecat, dar după o săptămână de sân reapărut se fierbe. Am decis să merg la bolnitsu.Hirurg privit și a spus că este necesar să se taie de educație. El a făcut operația, nici măcar acordând o atenție la ceea ce alaptez. adâncimea incizie a fost de 2-3 cm. Rana nu a vrut să vindece, și am petrecut 7 luni de zi cu zi a continuat bandajare. Lapte primit în piept și supurează. Medicii nu au putut face nimic podelat.Kogda am venit din nou la pansamentul, am fost o femeie bătrână așezat și a întrebat ce sa întâmplat cu mine. I-am spus totul. Apoi, ea a spus fierbe dimineață într-un pahar de lapte vas emailat, arunca lui 2 linguri (Nu există slide-uri), semințe de in și se fierb timp de 15-20 de minute la foc foarte mic, amestecand tot timpul. Când masa devine gros lipici cum ar fi, un pic rece ea, și apoi cald să impună tifon si se aplica pe rana. În cazul în care rana nu este foarte mare, trebuie doar să ia mai puțin de 2 ori. Secure cu un bandaj. Nu decola până seara, iar seara pentru a schimba o compresă proaspătă. Datorită acestui tratament, rana mea vindecat într-o săptămână. Medicul este foarte udivilsya.Etot reteta si a ajutat fiica mea, atunci când ea a fost de 12 ani apendicita tăiate, și după 6 zile rana ea a dispersat complet. Ajutorul este un instrument pentru toate tipurile de ulcere trofice și alte, precum și fistulă.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru