rum.ungurury.ru

Rană deschisă

Bună ziua, „Bunica!“ Vreau și eu împărtășesc cu oameni buni unii dintre opytom.V lor 1952 aveam 18 ani. Tocmai am absolvit o școală de comerț și a plecat să lucreze la producția de strungar. Start de lucru era normal, am scos pe toți afară, și așa mai departe lucrarea a fost plăcută. Deci, a durat exact 2 luni, și la începutul anului în al treilea, care trece prin mașina vecină, am dintr-o dată a venit la un chips-uri mari de metal, iar capătul său ascuțit ma lovit în picior la nivelul oaselor piciorului. Acesta a format un sfâșierii mare, imediat numit „rapid“, și pe el m-am dus la spital. Acolo am rană cusut și trimis la bolnichnyy.Ne amintesc cât de mult a fost, dar la două zile după îndepărtarea cusături am fost externat la locul de muncă. Din nou, nu trebuie să lucreze prea mult timp. Într-un fel, va merge, am dat, și-mi rana nou vindecat din nou dispersat. Din nou și cusături bolnichnyy.Vypisavshis picior încă o dată 2 săptămâni mai târziu entorsa, prins în spatele gratiilor pentru curățarea picioarelor, situată într-o usa fabrica de pensiune. Din nou - o sângerare rană. Din moment ce era deja seara, contactul spital a fost cu întârziere, iar vecinii în cămin nu a găsit nici un furaj verde sau streptotsida, am legat rana cu un bandaj. Până dimineață, piciorul a fost grav umflată, dar încă liniște m-am dus la locul de muncă. Din fabrica luat din nou „de urgență“ ... o săptămână merge la spital pentru un bandaj, dar rana nu este întârziată. Vineri, medicul a spus că, dacă de luni, și nu va fi un rezultat pozitiv, atunci el mi-a pus pe pat și să ia promptă vmeshatelstvo.Togda am venit acasă, ea a decis să ia tratamentul. Am luat un castron, se toarnă în ea apă fierbinte, soluția făcută de mangan, și a început să le toarne un picior și rana. Se efectuează procedura de 2-3 ori pe zi. De-a lungul week-end, umflarea a mers în jos, rana a început să inhaleze lent, iar luni în loc de spital, m-am dus la fabrica. Mai mult, am avut probleme cu piciorul rănit.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru