rum.ungurury.ru

Cum aceeași piatră de fiere îndepărtat? LET ACEST specula

Bună ziua, „Bunica!“

Din moment ce suferă de litiază biliară matusa mea, mama în drept și mătușa soțului meu, știu despre ea prima mana. De aceea, ea a decis să acorde o atenție.

Toate mea boala celor dragi dezvoltat în moduri diferite. De exemplu, soțul bolii mătușa nu se manifestă până când ea a simțit dureri în ficat și nu a apelat la medic. El este trimis în SUA, și a arătat prezența pietrelor biliare. În drept 10 ani, boala a progresat. Toți acești ani, ea a experimentat greață constantă, ceea ce elimină apa minerală, iar medicii nu au putut pune diagnostic precis. De-a lungul timpului, vărsături și diaree, dar a fost respinsă prin otrăvire ... Carta suferă în-lege în cele din urmă am decis să fac o ecografie. Abia după ce a identificat colelitiază. Doctorul a spus că este urgent necesar să se opereze, ca vezica biliară poate izbucni în timpul unui atac, iar în acest caz, poate duce la moarte. În curând-lege operate prin aplicarea unei abordări laparoscopică (tinerea sub anestezie prin mici găuri în cavitatea corpului lung, instrument de subțire, apoi, sub controlul unei miniatură de performanță a funcționării camerei). Slavă Domnului, acum sănătos mama. Dar cel mai mult de suferit din colelitiazei matusa mea. Într-o seară, ea a dezvoltat durere chinuitoare în hipocondrul drept. Imediat numit „rapid“. Din fericire, ea a venit repede și mătușa au dus la spital, unde a fost imediat operat. Iar dacă s-ar fi pierdut încă 30 de minute, atunci nu știu ce s-ar fi întâmplat, pentru că mătușa mea izbucni vezicii biliare. Nouă zile medicii au luptat pentru viața ei, atât ziua cât și noaptea a pune perfuziilor matusa ... Ea a fost operat din nou, datorită creșterii pancreasului. Apoi, matusa a luat 6 sesiuni de chimioterapie si 20 de sesiuni de radioterapie, în cele din urmă a subminat starea de sănătate a acestei declarații.

După toate aceste cazuri, am devenit interesat de metodele traditionale de tratament al litiazei biliare. Acum, fericit să le împărtășească cu cititorii ziarului. Imbunatatirea fluxului de bilă, normalizarea funcției motorii a canalelor biliare și vezicii biliare promova matase de porumb, flori de vetrice, seminte de chimen si frunze de fragi.

Pentru a prepara un decoct de stigmate de porumb, este necesar 2 linguri tocată brut se toarnă în pahar enamelware de apă, se aduce la fierbere și se fierbe timp de exact 1 minut. După 20 de minute, se filtrează și se iau 1-3 linguri De 3 ori pe zi, timp de 15-20 minute înainte de mese. Infuzia de flori vetrice (1 lingura tocat crud se toarnă cană cu apă clocotită timp de 20 minute, apoi se strecoara) se ia 1 lingura De 3 ori pe zi, timp de 20 de minute înainte de a mânca. Pentru a prepara 2 linguri chimion necesar fructele sale, se toarna un pahar de apă clocotită și infuzat 30 minute. După aceea se filtrează și se iau 1-2 linguri De 3-4 ori pe zi, timp de 20 de minute înainte de a mânca.

Ia-1 lingura De 3 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de masă infuzie de frunze de fragi (4 linguri tocate prime se toarna un pahar de apă clocotită, insista 30 minute și tulpina). Elimină inflamarea canalelor biliare și a vezicii biliare ajuta la nod-iarbă (troscot), mlaștină obligeana, galbenele, patlagina, pelin, sunătoare, mesteacăn și trandafir sălbatic. Troscot planta sol (3 linguri) de apă fiartă, o jumătate de oră și filtrat luând 2 linguri perfuzie de 3 ori pe zi, la 20 de minute înainte de masă. Foarte bine elimină rizomi inflamație bulion calamus. Ar trebui să fie 1 linguriță tocată brut se toarnă în pahar enamelware de apă, se aduce la fierbere, se fierbe timp de exact 1 minut, scoate tava de la căldură și lăsați setat timp de 60 minute. Apoi se scurge conținutul și să ia 1 lingura De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de mese. flori de gălbenele (1-2 linguri), pre-tocat, umple două cești de apă clocotită, un filtru de oră și să bea 1/2 cana de infuzie calda de 3-4 ori pe zi, la 20 de minute înainte de masă. Dacă doriți să se pregătească infuzia de patlagina, ia 2 linguri frunze zdrobite de plante, se toarnă-le un pahar de apă clocotită și se lasă timp de 30 minute.



Apoi se filtrează și ia 1-2 linguri De 3 ori pe zi, timp de 20 de minute înainte de a mânca. Pelinul planta este măcinat, apoi 2 linguri prime se toarna un pahar de apă fiartă, o jumătate de oră și filtru ia 1 lingura perfuzie de 3 ori pe zi, la 20 de minute înainte de masă. iarbă sunătoare pregăti o supă. Acesta ar trebui 1.5 linguri tocate se toarnă brut în pahar enamelware de apă, se aduce la fierbere, se fierbe timp de 1 minut, infuza o jumătate de oră, apoi se strecoara si se bea 1/4 cana de 3 ori pe zi, la 20 de minute înainte de masă.

Pentru a pregăti supa folosind muguri de mesteacăn și frunze de copac. Ele sunt măcinate, amestecate uniform în volum, apoi 1 linguriță materie primă este turnat într-un pahar vas emailat de apă, se încălzește la fierbere și se fierbe timp de 5 minute la foc mic. După aceea, apăsați 1 oră într-un loc cald, apoi se strecoara si se bea 1/4 cana de 3 ori pe zi, timp de 15-20 minute înainte de mese. Aceasta contribuie la distrugerea rocilor și excreția renală proaspătă de mesteacăn seva lor. Acesta ar trebui să bea un pahar de 3-6 ori pe zi. Infuzia de măceșul realizate din fructele sale. Necesar 1 lingura tocată brut se toarnă cană de apă clocotită și după 30 minute de încordare și să bea 0,5 cana de 3 ori pe zi, la 20 de minute înainte de masă. Previne litiaza biliară progresează un consum regulat de pepene verde. Mănâncă-l fără restricții. Ca colagog ia un decoct și infuzie de semințe de ovăz. Pentru a prepara sticla bulion pilled, boabe zdrobite se toarnă într-un vas emailat de 1 litru de apă, adus la fierbere și se fierbe la foc foarte mic până încă în tigaie va fi lăsat 1/4 din volumul inițial al lichidului. După răcire se filtrează și se bea un pahar de cald de 3-4 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese. Pentru prepararea perfuziei, ai 2 cesti de ovăz, zdrobite în făină, se toarnă 1 litru de apă clocotită și se lasă timp de 1 oră. Apoi se strecoara si bea cald pentru 2/3 ceasca de 3-4 ori pe zi, timp de 30 de minute înainte de a mânca. Toate rețetele de mai sus pentru a ajuta la depășirea colelitiazei ușoară până la moderată severitate.

În forma severă a bolii este mai bine să nu își asume riscuri și să aplice o intervenție chirurgicală. Toate rudele mele, după o intervenție chirurgicală de mult uitate despre fumat, carnea grasa si alimente prajite, iar acum asa ca nu abuzeze de alimente. Dar, șuncă proaspătă nesărat, în ciuda grăsime sale, dimpotrivă, ele au recomandat să mănânce o bucată de dimineața pe stomacul gol, deoarece contribuie la o mai bună alocare a bilei. Chiar și cei care sunt chinuiți de litiază biliară, este recomandat pentru ameliorarea durerii de a lua o baie caldă și pus pe zona ficatului comprese cu fiert in coaja lor încrețită cartofi fierbinte.

Bună dimineața postului de băut, culcat, 200 ml de apă caldă, apoi a închis picioarele lor retrage și bombat stomac. Procedând astfel, în mod regulat, vă overclock bilă stagnante și previne astfel litiază. Dar excesul de verde din mediul înconjurător (îmbrăcăminte, culoarea peretilor, etc.), dimpotrivă, contribuie la concentrarea bilei și apariția litiazei biliare. Prevenirea bolii vizite regulate la camera de aburi (fără saună!), Dar încă mai trebuie să aibă mai mult de brânză de vaci cu smântână, lapte acru și să renunțe complet la utilizarea băuturilor care conțin alcool.

Fie ca Domnul tuturor!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru