rum.ungurury.ru

Îmbunătățirea metodelor tradiționale

Pentru a îmbunătăți viziune este recomandată zilnic timp de 7 zile pentru a mânca 1/2 cana de boabe de afine. După aceea, faceți o pauză de zece zile și se repetă de admitere afine. Puteți, 1 lingura boabe învelite în tifon, prefiert, și apoi pus într-o sită de afine și ștergeți. masa razuit de sticlă diluată de apă fiartă caldă, se adaugă 1/2 linguriță miere, se amestecă și băutură.

Aceste proceduri sunt efectuate pe o bază de zi cu zi, atâta timp cât vă simțiți că ochelarii nu mai sunt necesare. Într-o zi, avand 20 de sesiuni de radioterapie a glandei tiroide, am un gât arde. A decis afine tratate. I 1 lingura boabe uscate inundate cu 350 ml de apă fiartă, de 20-30 de minute, se filtrează și se clătește cu gât infuzie caldă. Primele zile au aruncat boabe, și apoi a început să le mănânce. Așa a făcut 10 zile. Nu numai că arde vindecat, dar viziunea este mult îmbunătățită. Aproximativ trei ani nu au folosit ochelari, dar acum viziunea a început să scadă, și am decis încă o dată să fie tratate afine. Și pentru a menține punctul de vedere am în fiecare dimineață și seara pentru a taxa pentru ochi.

1. degetul mare, în picioare în poziție verticală, a pus în fața ochilor noștri centrul exact la o lungime de arme și încet aduce la nas, ochii sunt în mod constant concentrându-se pe vârful degetului. Apoi, fără a lua ochii de pe degetul, se întoarce încet la poziția inițială. Am repeta de mai multe ori, încercând să țină ochii extenua.

2. freca ferm palma mâinii, astfel încât acestea încălzit, apoi închideți ochii și palma îndoită în formă de bol pentru a le impune pe zona perioculara, astfel încât nici o lumină în ochii lui. După 10-15 secunde mâini ordonat, dar ochii deschiși doar a așteptat câteva secunde. Și așa de câteva ori.

3. Am loc la degetul mare lungime de braț în picioare pe verticală, fixat pe el o privire și să descrie această mână în aer opt, niciodată pentru o clipă și ia ochii de pe vârful degetului. Exercitarea efectua 2-3 minute. Aici este o sarcină simplă.

Deal cu ea, și probleme de vedere nu vor fi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru