rum.ungurury.ru

De la saci capsate materiale flanel, umplut cu mărar, a pus ochii

Bună ziua, „Bunica!“ Vreau să vorbesc despre modul în care o prietenie cu tine mă face istselenii.Odno timp pe ambii ochi mei au început să formeze o cataractă. Implementarea recomandărilor medicilor nu au adus îmbunătățiri. Cataracta a fost deja de aproximativ trei ani, când am citit rețeta Tatyana Fedorovna Shafaruk regiunii Cherkassy, ​​în care ea a revenit din boala. Imediat m-am decis să-l aplice pentru ei înșiși. A fost necesar să cusatura de pânză flanel 2 mică pungă dimensiune 5x5 cm, se toarnă în fiecare linguriță 3 semințe de fenicul, puneți-le într-o cana de email cu apă și se fierbe timp de 2 minute. După aceea, pentru a primi saci, le lasa sa se raceasca ușor și se aplică pentru ochi inflamat. Capacul superior cu un prosop și minciună, astfel 10-15 minute. Efectuați următoarea procedură peste noapte. Cursul de tratament - ezitare mesyats.Ne, am cusut imediat 60 de saci (pentru intreaga cura), a adormit în fiecare din 3 lingurite semințe de fenicul, și a început să coase pentru tratament. În fiecare noapte înainte de a merge la culcare, am pus intr-o cana email de apă clocotită pentru 2 sac de semințe, se fierb timp de 2-3 minute (acestea pop-up, și eu sunt lor încastrate, fără a se îndepărta de la aragaz), el ia pe o farfurie, și apoi a mers la culcare și a pus-o pe fiecare pungă ochi. Izolați și care deține o compresa să se răcească. Apoi a luat de pe sacii și legat capul cu o batistă și a ascuns capul cu o pătură. Așa fac, nu lipsește o singură zi, timp de o lună. Nu renunța la tratament, chiar și atunci când a început ochii prost inflamate, a existat o durere ascuțită în ele, au umflat și înroșită. Treptat, a trecut și a devenit mai ușor. Viziunea mea este mult îmbunătățită. Acest lucru a fost confirmat prin examen oftalmologic medicul de ochi. Cataracta nu au fost, iar în locul ei a fost doar niște pete. Dar nu mă deranjează, încă nu se plâng de zrenie.Kogda cumpărat de la semințe de fenicul Bazaar, apoi le-a cumparat deja 5 pahare mari fatetate. Jumătate din semințe a continuat tratamentul, iar al doilea am diverg treptat. Am macină semințele pe o moară de mână, și apoi adăugați pudra ca un condiment pentru orice fel de mancare. Doar pentru a pisa și de a folosi ca un condiment și semințe de coriandru.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru