rum.ungurury.ru

Consideră că este datoria mea să spun tuturor, cum ar putea artroze bordură

Bună ziua, „Bunica!“

Am datoria mea să spun în detaliu modul în care am reușit să reducă artrita ia în considerare. Dumnezeu a dispus, și experiența mea la altcineva va fi vindecat.

Din moment ce apare osteoartrita a genunchiului umflarea genunchiului, trebuie mai întâi să-l eliminați. În acest scop, seara înainte de a merge la culcare în 1 lingura apă călduță se dizolvă 2 linguri fără top bicarbonat de sodiu, este umezit într-o soluție de țesătură de bumbac pliată în 4 straturi, și este înfășurat genunchi inflamat. Top învelite în celofan, un fular cald lână, înfășurați un bandaj fix și dormi cu el până dimineața. Dupa 5-6 astfel de proceduri în fiecare noapte OTECH-Ness scade. Eliminarea edem, începe în fiecare zi, timp de o lună pentru a face pentru noapte comprese pe genunchi cu un amestec de oțet și apă, luate în proporții egale. În paralel cu comprese dimineața și seara iau 1 comprimat de „aspirina.“ Tratate în acest fel o luna, apoi se trece la frecare seara înainte de a merge la culcare, în genunchi, regiunea poplitee și în mare unguent deget de la picior „Diclofenac“. Această procedură se efectuează timp de 30 de zile. În paralel, luate zilnic, conform instrucțiunilor, pilulă „Diclofenac“. După terminarea acestei etape de tratament, găsirea unui maseur cu experiență, începe să masaj genunchi. Tratamentul de lungă, deci trebuie să fie pacient. Diligence, credința în succesul și ajutorul lui Dumnezeu va ajuta sa scapati de durerile cauzate de osteoartrita.

utilizate în mod eficient în tratamentul osteoartritei castane. Ar trebui să fie clar fructele coapte seara cojii, trec castanele printr-o mașină de tocat carne, se adaugă la masa rezultată este destul de un pic de vodca, se amestecă, a pus amestecul pe tifon, pliată în 4 straturi, și se aplică la genunchi inflamat. Se acoperă cu celofan, fular de lână, fixeze o folie de bandaj și se lasă peste noapte. Efectuați procedura pe o bază de zi cu zi pentru a îmbunătăți.

Se tratează artroza de grăsime și miere. unt de casă sau nevoie interioară de untură să se încălzească seara înainte de 360S, se aplică să se încălzească la genunchi și o mișcare circulară de lumină 15-20 de minute pentru masaj. După aceea, ud tifon grăsime, pliat în 4 straturi, atașați-l la articulația genunchiului, acoperă partea superioară a unei frunze de varză, cald lână eșarfă folie și se lasă peste noapte. Dimineata scoate și se freacă în miere încălzită cald comună. Când a absorbit o portie, a pus a doua și a continua masare. Și doar 20 de minute. Când a terminat, pentru a impune pe țesutul genunchi pliat în 4 straturi și înmuiate în miere, Wrap bandaj, fular cald și se lasă timp de 1 oră. După aceea, îndepărtați toate reziduurile și se clătește cu miere. Se efectuează toate procedurile din ultima lună.

Artroza gradul al treilea șters cartilajul. Recuperează-l va ajuta gelatina. Trebuie să fie noapte 1/2 linguriță gelatină, se toarnă într-un pahar de sticlă de apă 1/2, se lasă timp de noapte, iar dimineața se toarna un pahar de apă clocotită la început, totul se amestecă bine și să bea pe stomacul gol. Ia 10 zile. Dupa pauza de o săptămână pentru a repeta cursul. Și astfel, cu pauze pentru a petrece 3 cursuri. Gelatina și utilizate pentru a elimina dureri articulare. Este necesar în apă fierbinte pentru a umezi bandaj să apese, pliați-l în mai multe straturi, apoi un strat să se aplece și adiacente se toarnă 1 linguriță gelatină. Stratul de acoperire și îndoit pentru a atașa la un pacient în comun. Se acoperă cu folie de plastic și izolați. Faceți o compresa pentru noapte. De dimineață, durerea va dispărea.

Elibereaza artrita și artroza păr de câine, masaj și „Corvalol“. În seara înainte de a merge la culcare, trebuie să-și încheie în gât picior de câine gros de lână nespălată, de sus - celofan și cravată o eșarfă caldă. Dimineața Îndepărtați folia și de la degetele de la picioare la genunchi este ușor de masaj picior. Genunchi atingere cu degetul fiecare gaură. După aceasta, lubrifia „korvalola“, iar în după-amiaza - unguent „Chondroxide“. Este util pe o bază de zi cu zi pentru a merge în genunchi, iar dimineața, culcat în pat, fac exerciții pentru picioare. Au nevoie de carne cu cartilaj.



Osteoartrita nu este un progres într-o cantitate suficientă în articulațiile și oasele de lubrifiant special. Preveni uscarea ajutor la domiciliu 2 duzină de ouă și 10 lămâi mijlocii. Lămâi trebuie sa fie bine spalate, carne tocată împreună cu coaja, dar fără semințe, acoperite într-un vas emailat de ouă produse în masă și se lasă timp de 10 zile într-un loc întunecos. În acest timp, coajă de ou se va dizolva, iar ei vor rămâne în plenochku subțire. Acestea ar trebui să fie străpuns, se toarnă conținutul într-o mulțime de lămâie, se adaugă 0,5 litri de coniac de înaltă calitate, se amestecă bine, și au 1 lingura De 3 ori pe zi, după mese.

Cu umflături și dureri articulare genunchi miere de locuri de muncă excelentă și zabrus (capace de ceară sigilate de tip fagure). În dimineața pe stomacul gol, eu iau 1 linguriță miere și zabrus. înghițirea de miere, apă de băut, și zabrus mestecate. Când dulceața din stânga, ea scuipând. După aceea, imediat am mâncat două mere. Se repetă procedura chiar înainte de culcare. Nu-l cred, dar după două săptămâni de articulații oprit doare și umflarea plecat, dar, în ciuda acestui fapt, trebuie să asigure un rezultat pozitiv pentru o altă săptămână, a făcut uz pcheloprodukty.

Foarte bun pentru dureri articulare se toarnă o sticlă mare de Koln 2 mari ardei iute tocat „triplu“, să insiste 14 zile într-un loc întunecat, și apoi pentru a arunca piper, se adauga tinctura de iod si o sticla de farmacie tinctura de valeriană, se amestecă și în fiecare zi pentru a face cu soluția de comprese. Eu, în schimb, stând la televizor seara, de 5 ori pe oră înseamnă că manjite genunchi, apoi aplicat este alb frunze de brusture parte sau frunze de varză, supta tesatura, fixat cu un bandaj elastic și du-te la culcare. În dimineața zilei de genunchi spălate și frecat unguent în ea „articulațiilor Bioshift“ care leagă din nou și a mers toată ziua. Am efectua procedura pe o bază de zi cu zi. În același timp, în mod constant pentru a îmbunătăți masarea genunchi, genuflexiuni efectuate, ăsteia picior și de a exercita o „bicicletă“.

Manșoane devin mai puternici și se va opri dureri, dacă freci regulat unguent în ele. Pentru prepararea ei au nevoie să se topească într-o baie de apă, 500 g de grăsime interne porcine, pentru a se amesteca cu purificat mărunțită în mici usturoi cap de broască, merge tot într-un borcan și apoi depozitate într-un unguent frigider. Pentru ei freca, masarea, în articulații dureroase de 2-3 ori pe zi și întotdeauna noaptea. Frecată, acoperă hârtie comprese genunchi și partea de sus eșarfă folie de lână. Efectuați procedura pe o bază de zi cu zi pentru a îmbunătăți.

dureri de genunchi poate fi cauzata de inflamarea meniscului. Pentru a preciza cauza, este necesar să se testeze temeinic genunchi și pentru a afla în cazul în care acesta nu mai este doare. În cazul în care durerea este mai puternic pe interior - doare ligamentului meniscului medial, în cazul în care doare mai mult decât partea din față - este dureri articulare. Pentru a face față cu inflamație a meniscului, este necesar să se strângă ușor genunchi mâinile, imaginați-vă că vă păstrați tremurând gelatinoasă mingii, și de a face mâinile curate nu până la dispariția completă a durerii. Efectuați acest exercițiu în fiecare zi, timp de o lună. În plus, inflamația meniscului trebuie amestecat în mod egal în termeni de miere și alcool în fiecare zi, seara înainte de a merge la culcare, să se încălzească amestecul într-o baie de apă, și de a face cu ea pentru noapte pe o folie de genunchi inflamat. Dacă este posibil, să efectueze procedura și în după-amiaza. Cursul de tratament - 1,5 luni.

Tratate, oameni buni, și fă-te bine! Aș fi bucuros dacă sfatul meu vă poate ajuta.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru