rum.ungurury.ru

O să-ți spun despre Sophora-miracol Crimeea împotriva blistere ..

Soțul meu de 65 de ani. În timpul verii, este foarte adesea cazul în țară. Odată ce ne-am dus la cabana pe MULTI-zile pentru a se potrivi împreună în speranța de muncă în 2000, 13 august. Ea a lucrat, și m-am întins să se odihnească, pentru că a suferit două atacuri de cord (1989 și 1990), care afectează puternic bunăstarea: durerea, colici, zadyshka presiune 200-250 (sus) și 120-140 (de jos). Câteva minute mai târziu, el vine la soțul ei și a întrebat, spun ei, ajută-mă. La început am crezut că el a fost la fermă de a face unele de lucru pentru a ajuta la cereri. Un trandafir, arata ca! El a rupt lytka pe piciorul stâng, sânge și bice, toate urmele de sânge (zona rupte, care a fost în zidărie pentru rafturi). Ei bine, odată inundat cu peroxid de hidrogen, ea a scuturat bandaj ei, și a început să ceară, spun ei, să mergem, zashem. Dar omul a refuzat categoric. Și am început să ne „zile de distracție“. Am avut grijă de acest prejudiciu de două luni, am început să merg la chirurgi. Ei vor uita la rana este curat, și este contractat rău, lauda-l, și să plece acasă.

Și într-o zi soțul meu a vrut să ia o baie. El a urcat în baie, se spală bine săpun de toaletă, dar nu știa că el însuși a făcut probleme pentru o viață întreagă. Imediat după care a început să se stabilească cosuri din jurul rănii, care prin timp transformat în blistere. Bulele sunt de spargere, și așa a mers peste tot corpul - toate foarte repede pentru a izbucni și scurgeri. Numai medicii sunt crescute mâini.
Și am fost sfătuiți să meargă la Veliko Anadol Forest (regiunea Donetsk zona Volnovakha). Acolo, în sat există o pădure de Claudius Savelievna vechi Lesnichaya de lucru, botanist. Când sa uitat în sus, ea a spus:
- ajutor, nu asta e doar chimie.

Fabricat din lemn unguent gudron de tinctură a dat Sophora cu adevărat excepționale în vorbe de clacă (fara substante chimice din vodca), și scoarța unui copac, care a trebuit să fie preparată cu lapte de vacă, pentru loțiuni.
Unguent de gudron am uns pe soțul ei ori de câte ori a văzut zona afectată de mai multe ori pe zi și pe timp de noapte și în dimineața spălat Sophora. Apoi, a impus cheesecloth în patru straturi, înmuiate în bulion de lapte cu coaja (până la uscat). Și astfel, tot timpul, toată ziua. Rezultatul a fost surprinzător:



o săptămână mai târziu, blisterele nu a existat. Când începe să mancarime, apoi se spală o dată plasează Sophora, apoi amestecat cu unguent zinc Oksikort și murdărită după spălare.
În vara soțului ei în spital, doctorul în metoda franceză, rana vindecat (așa-numitul „boot“ îmbrăcat). Dar a fost diagnosticat - ulcer trofice (a ridicat infecția scăldat). Acum, el nu se spală săpun de toaletă, și doar 72% economică. Și, imediat după înot, după locul de muncă, vin și lubrifiază rana Sophora. Ea e în casă a devenit un prieten de însoțire. Dacă ratat, rana a început, apoi ia acid boric (250 g de 1 linguriță) și să facă o loțiune. Loțiune trebuie să fie în mod constant umed, și du-te mai mici și ridicați piciorul mai mare. Ștergeți Sophora. Va avea loc și va vindeca totul.
Și Claudia Savelievna ea inteligent. Aceasta îi ajută pe toți și nu necesită o taxă, deoarece el va decide și să dea mulțumiri. Ea a spus, de asemenea, că este posibil să se ia coaja de spini sălbatice în lunile mai și iunie, coaja socului, de asemenea, în timpul verii: 1 lingura scoarță de pudră uscată într-un pahar de lapte. Se fierbe, deși lent pokipit 15 minute, apoi se adaugă 2 perfuzie chasa, după posibil și să se aplice.
Bea sucul de urzica, care creste de la cinci.5-6.5. Se trece prin storcător și să bea cel puțin un pahar de o zi. Acesta intareste sistemul imunitar.
Și dacă undeva doar un pic tsarapnete, accident vascular cerebral, se taie corpul, sau dintr-o dată începe să deranjeze răni vechi, apoi lubrifiate cu Sophora.

In general, blisterele tratarea bine în clinici din St. Petersburg.

P.S. I Sophora nu este numai, și a pus întreg într-o sticlă de plastic apă de ploaie și o săptămână a pus într-un loc cald. Timp de șase luni, suntem mântuiți numai prin metoda de Klavdii Savelevny. Da, în timp ce uita pe deplin și complet nu am putut răni pro vindeca rani, dar ranile pana acum cat de mult timp vom evita, iar spitalele nu merg. Le doresc tuturor celor care suferă de recuperare.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru