rum.ungurury.ru

Medicul mi-a prescris injecții, și a început din nou să se aplece degetul

Bună ziua, „Bunica!“ Deja am vorbit despre tratamentul contractura Dupuytren. Acum, vreau să se clarifice aici retsept.Tak. Odată ce m-am oprit să se aplece degetul. A devenit masaj lui, aplicarea de comprese calde de ceară minerală, dar nimic nu a ajutat. Așa că am suferit 4 luni. Apoi m-am dus la un sanatoriu. Există terapeut diagnostic stabilit - contractura Dupuytren - și numit injecție „Apizartron“ (soluție în fiole, extract de venin de albine) schemă. Există, de asemenea, un unguent „Apizartron“, dar fotografii eficiente. Introduceți medicament zilnic sub pielea articulatiilor degetelor, variind de la 1 cm la 3 la 5 cm 3 și apoi în ordine inversă. Deja în ziua 8 degetul am început să se aplece. Din acel moment a trecut timp de 9 ani. Mai mult mi contractura bespokoila.Esli cineva vrea să urmeze experiența mea, te sfătuiesc să consulte mai întâi cu medicul dumneavoastră și asigurați-vă că pentru a trece testul privind toleranța de albine yada.Vot și tot ce am vrut să spun. Fii toate bine!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru