rum.ungurury.ru

Despre dureri articulare se va uita daca o soba fierbinte va dormi

Bună ziua, „Bunica!“

Din nou, împărtășesc rețete care au fost mult timp utilizate în satul meu, în tratamentul bolilor.

Toți cei care suferă de dureri articulare, ajuta la vindecarea cuptorului. După frecarea inflamat la fața locului în seara unele alcool frecare stabilite pe o soba fierbinte și a dormit acolo până dimineața. După mai multe încălzirile de zi cu zi de durere s-au retras. De asemenea, ajută la îmbunătățirea stării de artrita, artroza și osteohondroză. Desigur, soba în casele rurale este acum o raritate, dar, în general, nu găsește, astfel încât pentru a calma durerea, eu te sfătuiesc, după măcinare, rochie cu căldură, bine strânge laolaltă cu o pătură și așa mai departe în pat.

corp eliminate de eczeme, în cazul în care locul bolnave curățate în mod regulat cu un amestec de oțet de mere sedimente și suc de patrunjel proaspat, luate în proporții egale.



Deoarece satul se intinde pe umeri de sex feminin o mulțime de muncă, mulți dintre sexului frumos în seara epuizat cu oboseala si musculare picioare de durere. Întoarcere curajul și a doua zi cu energie reînnoită pentru a începe lucrul le-a ajutat pe bază de plante constând din rădăcini de pădure sălbatice trandafir, spanz si ramuri de salcam galben. Toate componentele sunt măcinate, amestecate uniform în volum a fost preparat dintr-un amestec de bulion saturat, acesta a fost turnat în găleată și jumătate a avut loc în picioare, încercând pe cât posibil, pentru a le cufunda în apă fierbinte.

Pentru a nu rani rinichi si boala nu este trecut în pielonefrita, mama la primul semn al durerii pregătească și să adopte o perfuzie utilizând pre-preparată din colecția de plante uscate și sub formă de praf, care constă din 3 linguri urzică, 6 linguri stigmate de porumb, 4 linguri flori de tei, 2 linguri margarete, 3 linguri Viola tricolor, 6 linguri seria și același număr de fetuși măceșe. mama a depus un amestec curativ într-un capac de borcan de sticlă curată, sigilată. Dacă mama este necesar inundate 2 linguri un amestec de 0,5 litri de apă fiartă, 60 de minute, se filtrează și se bău toate înghițituri pe zi. A doua zi, mama mea preparată infuzie proaspătă. Și așa în fiecare zi, timp de o săptămână. După aceea, eu iau o pauză de 3-4 zile, iar apoi din nou a luat 7 zile infuzie de plante. După aceea, rinichii încetează să o supere.

Ceaiul facut din lavandă El îi ajută pe cei care suferă de migrene, neurastenie și insomnie. Ar trebui să fie în seara TSP 1 zdrobite flori plante uscate se toarna un pahar de apă fiartă, 40 de minute, se strecoara si se bea noaptea. Consumat zilnic, de fiecare dată pregătirea perfuzie proaspătă până la recuperare.

Eu sincer vă doresc tuturor sănătate bună. Bea mai putine comprimate folosite pentru a trata rețete oamenilor, și vei fi bine.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru