rum.ungurury.ru

Îngrijorat urticarie? Eu vă spun, cum să fie tratate

Bună ziua, dragă „Bunica“! Toată viața mea, încă din tinerețea lui, am vrut să învețe abilitățile de medicină și posibil pentru a ajuta oamenii în vremuri dificile. Visul meu a devenit realitate după pensionare - am absolvit cu onoruri de la cursuri medicale, iar acum toate vor extinde cunoștințele lor pentru a ajuta pe cei care suferă. Astăzi vreau să vă spun tot ce știu despre o boală cum ar fi boala krapivnitsa.Eto poate fi din cauza situațiilor stresante transferate, tensiune nervoasă constantă, sau de tip alergic. erupții cutanate, urticarie care apar ca și cum rapoarte care provin din cadrul corpului de stări emoționale. Cu toate acestea, cu urticarie pe piele pot fi erupții cutanate minore borotsya.Esli, apoi, pentru a elimina rapid mâncărime si curata pielea, este necesar să se scufunde vârfurile degetelor într-o apă la temperatura obișnuită a camerei, apoi bicarbonat de sodiu și se freacă-l într-un loc dureros. Doar după 10 minute prurit dispare, iar roseata va dispărea și ischezat.Esli erupții cutanate fuzionat într-o mare pete puternic pruriginoase, este necesar într-un vas emailat se fierbe la o temperatură scăzută 0,5 litri de apă, apoi se toarnă în 1 linguriță cu partea de sus a bicarbonatul de sodiu, elimina rapid tigaia de pe foc și se lasă să se răcească conținutul. Apoi, o soluție caldă ud tifon și șterge corpul ei până la dispariția pruritului. Ca clarificarea și reducerea petelor va avea loc. Opțional, dublu porțiune din soluția de mai sus a fost turnat într-o baie cu apă caldă și stau în ea pentru a îmbunătăți sostoyaniya.Dlya urticaria tratarea care este in recidivanta stadiu recomanda sunt supuse unui tratament medical, adică injecții înțepare și tablete poprinimat corespunzătoare. În plus, necesitatea de a lua în paralel valeriană, care are un efect calmant asupra nervos central sistemu.Kak a se vedea, nimic complicat. Principalul lucru - să aibă perseverență, răbdare și o mare dorință de a scăpa de această boală teribilă, uneori, care acoperă corpul ca un întreg pantsir.Zdorovya, corp curat și longevitate!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru