rum.ungurury.ru

Chiar și urme de arsură la stânga

O dată, mulți ani în urmă am folosit pentru a găti pasta de tomate și, atunci când turnarea în masă a sticlei de fierbere, accidental ea a turnat un pic pe piciorul. Pe picioare, am avut un simplu colanți. Imediat a început să le elimina și a plecat cu pielea arsă. Dar, ce să fac? Paste pentru că este necesar să se spele off. Am ridicat picioarele sub un curent de apă rece și săpun toate bine spălate. În frigider am păstrat „sintomitsinovoy“ unguent. I-am luat și un strat gros uns cu locul unguent arde, abundent se presara cu amidon de cartofi. El bandajat. Durerea diminuat, și am terminat turnarea pasta de tomate pe sticla. Noapte picior I, de asemenea, nu vă faceți griji. Am fost la această zi patch-uri, doi, trei - nu doare! Dar, în ciuda acestui fapt, că nu există complicații, am decis să caute în continuare o atenție medicală. El a ascultat cu atenție ca am salvat piciorul, iar apoi a spus că a fost folosind „sintomitsinovoy“ amidon unguent și a închis accesul oxigenului la rana, săpun și dezinfectare a jucat un rol. Acum, medicul a sfătuit să elimine cu atenție toate acestea, cu ajutorul de grăsime de gâscă sau spray de ulei vegetal ars și trata rănile de arsură (preparat farmaceutic). Am făcut doar asta. Ca rezultat, am chiar și o urmă de arsuri la stânga.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru