rum.ungurury.ru

Goji: comentarii pentru pierderea in greutate. Rețete pentru fructe

goji - cunoscut produs dietetic. În Rusia, aceasta planta este mai bine cunoscut sub numele de Lycium Barbarum. În plus, fructe de padure sunt în grupul „wolfberry“, dar, spre deosebire de cele mai multe dintre ele, ele nu sunt otrăvitoare. Datorită numărului mare de proprietăți utile, acestea sunt evaluate suporterii de nutritie sanatoasa si medicina alternativa, sportivi si fete Weight Watchers.

Opinii de ceai cu fructe de padure Goji, pe internet

  • Alisa, 32 de ani: Bea ceai cu fructe de padure goji pentru ultimele 2 luni. În acest timp, starea mea sa îmbunătățit în mod semnificativ: am devenit mai puțin nervos și dormi bine, mă simt un val de energie, am pierdut 7 kg. Vă sfătuiesc pe toți să bea ceai din fructe de padure pentru a normaliza starea de sănătate și pentru a preveni dezvoltarea bolilor.
  • Irina, 27 de ani: Cumparata de fructe în vrac într-un magazin tibetan: au fost cu un strat alb, iar ceaiul sa dovedit nu gustoase. Din moment ce comanda Goji într-un magazin online de specialitate. Ceaiul se fierbe pe bază de prescripție medicală: în ceainicul se toarnă câteva boabe cu apă clocotită, se adaugă un vârf de cuțit de scorțișoară, frunze de menta si coacaze, 1 linguriță .. suc de lamaie si miere. Ceaiul ofera o foarte aromat.
  • Julia, în vârstă de 23 de ani: Sunt un mare fan de ceaiuri de fructe de padure, așa că am decis să încerc și goji. Eu beau această băutură în loc de ceai regulat. Adăugați înlocuitor de zahăr în loc de miere. Îmi place gustul și calitățile de vindecare. Sufar de diabet inca din copilarie, iar acest ceai ajuta la lupta împotriva excesului de greutate și a nivelului de zahăr din sânge de control.
  • Albina, 27 de ani: Încă din copilărie am suferă de imunitate scăzută. Recent, am descoperit rețeta pentru un ceai minunat cu fructe de padure goji. Eu o beau în fiecare zi, în ultimele șase luni. Am început să simt mult mai bine, mai puțin bolnav și dormi bine. Îmi place ceaiul, dar recent a început să observați o erupție pe corp. Poate dintr-un exces de boabe.
  • Daria, 25 de ani: De la nașterea unui copil încercarea de a normaliza metabolismul și a pierde câteva kilograme în plus. Am început să bea ceai cu Goji, fitness și mănâncă dreapta. Goji a ajutat la produsele din descompunerea corpului pentru a reduce nivelul colesterolului din sânge și de a pierde in greutate. Uneori, am adăuga în ceai cu fructe de padure goji, etc:.. Zmeură, măceșe, coacăze. Se pare foarte gustoase și sănătoase.

boabe deji: retete populare tibetane

Mănâncă Goji poate nu numai în stare proaspătă și sub formă uscată, dar, de asemenea, să se pregătească pentru diferite feluri de mâncare și băuturi.

Ceai cu fructe de padure goji

Ceai cu fructe de padure goji

ingrediente:

  1. Boabe uscate - 1 lingura. l.
  2. Apa - 300 ml
  3. Miere - 1 linguriță ..

Mod de preparare:

  • Clătiți în stare de funcționare fructe de apă, le toarnă în ceainic și se toarnă apă fierbinte.
  • Lăsați Brew timp de 20 de minute, apoi se adaugă miere de albine.
  • Bea ceai sub formă de căldură, și sigilate boabele pot fi consumate.
  • Puteți prepara această infuzie de ceai negru sau verde.
  • Este util să se adauge la finit bea suc de lamaie, ghimbir.

Piureuri cu fructe de padure goji

Piureuri cu fructe de padure goji

ingrediente:

  1. scăzut de grăsimi iaurt - 300ml
  2. Goji - 4 linguri. l.
  3. Banana - 1.5 buc.
  4. Căpșunile - 5 buc.

Mod de preparare:

  • Peel o coaja de banana si se taie în mai multe bucăți.
  • Se spală căpșuni și goji sub jet de apă.
  • Se amestecă toate ingredientele într-un blender, umple chefir și bate timp de 1 minut.
  • Piureuri sunt recomandate pentru a fi utilizate pentru micul dejun sau în timpul gustare.

Tinctura cu fructe de padure goji



Tinctura cu fructe de padure goji

ingrediente:

  1. Goji - 100 g
  2. Apa - 300 ml
  3. Cuisoarele - 7 buc.
  4. Farmacie rozmarin - 1 linguriță ..
  5. coaja de lamaie
  6. Frunzele proaspete de lamaie balsam

Mod de preparare:

  • Se toarnă apă în tigaie, pune-l pe foc și se aduce la fierbere. Se spală fructe de padure Goji, frunze de roinita si lamaie. Când apa ajunge la fiert într-o cratiță, se adaugă toate ingredientele, se acoperă și opriți căldura. Se lasă la infuzat timp de 10 minute. Această setare poate fi utilizată în locul sau balsam.
  • Acesta acționează ca un sedativ și normalizează somnul. In schimb, cuișoare, puteți adăuga salvie, cimbru, musetel, si oricare altele. Plante medicinale. În plus, puteți pune în băutură puțină miere sau zahăr.

Brownie Ciocolata cu fructe de padure goji

Brownie Ciocolata cu fructe de padure goji

ingrediente:

  1. Ouă - 4 buc.
  2. Ciocolata - 200g
  3. Zahăr - 100 g
  4. Unt - 120 g
  5. Făină - 100 g
  6. Nucile - 120 g
  7. Drojdie - 50 g
  8. Goji - 70 g
  9. Migdale - 50 g

Mod de preparare:

  • Într-un cazan dublu sau într-o baie de apă topi ciocolata si untul. Masa se amestecă bine. Bateti ouale cu zaharul, se adauga faina cernuta, goji, drojdie si nuci tocate.
  • Toate se amestecă bine, se adaugă la amestecul de ciocolata topita si unt. Se amestecă din nou.
  • Preincalziti cuptorul la 180 de grade, se pune aluatul în unt forma unsa. Pe partea de sus a migdale aluat se presară tocat. Se coace 40 min spiridus.
  • Acest tort este de grăsime, de mare de calorii și nutritive. Compoziția brownie include acizi grași, vitaminele A, B1 și D, precum și magneziu. Acest desert poate fi folosit chiar și în timpul unei diete si, ca parte a unei diete echilibrate.

A se vedea, de asemenea:

fructe de padure Goji - un produs uimitor! Dintre ele pot găti compoturi de fructe, ceaiuri, băuturi din fructe, adăugate la feluri de mâncare și deserturi. Atunci când cumpără fructe de pădure trebuie să fie foarte atenți să nu cumpere un fals. Pentru Goji poate elibera un „boabe de lup“, care sunt periculoase pentru sănătate!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru