rum.ungurury.ru

SALT expulzează usor, se vindeca cu apă oțet

Bună ziua, dragă „Bunica“!

Este dovedit faptul că, în principal apa pe care o bem este plină de săruri. Aici este o acumulare de ele în organism, ceea ce duce la multe boli. Acest lucru va ajuta la evitarea folosirii apei acidulat. Spun acest lucru cu încredere deplină, pe baza experienței lor.

Am mai mult de o lună de zi cu zi bea până la 2 litri de apă acidulată. Razvozhu fierte într-un pahar de apă la temperatura camerei 2-3 lingurite oțet de fructe și băutură înainte sau după o masă. Eu mănânc totul, nu a ne limita în nici un fel. Curând am observat că, după începerea de apă potabilă acidulat cu oțet, am oprit dureri la nivelul coloanei vertebrale și a articulațiilor genunchiului, și am scăpat de din depunerile de sare. Uneori, am adăuga miere de apă, mere, guelder trandafir, suc de portocale sau afine. În general, ajustarea în mod constant aciditatea apelor receptoare și se simt minunat. Vă sfătuiesc pe toți să bea apă acidulat cu oțet, dar toată lumea sa de aciditate trebuie să fie ajustate. La urma urmei, unul este suficient de 2 lingurite oțet într-un pahar cu apă, iar celălalt poate fi necesară și 10 lingurite, dar apa acidulată este într-adevăr vindeca, poti fi sigur.

Oțet nu este prima dată când mă ajută în recuperarea. Acum cinci ani, punând în mod regulat să-l comprimă la locurile dureroase, am câștigat artroza.



Pentru a face față cu depunerea de săruri, precum și metabolismul normalize pot folosi prezbiterul sol. Necesar 1 lingura ierburi tocate se toarna 3 cani de apa de fierbere, se lasă să se răcească, se strecoara si bea 0,5 cani de 4 ori pe zi, timp de o jumătate de oră înainte de mese timp de o lună. Acceptarea acestei infuzii ajută la depășirea și infertilitate masculină. Eficiența înseamnă creștere, dacă la momentul fiecărei recepție dizolvate în 1 linguriță de tinctură oțet de mere și 0,5 linguriță miere de albine. mănâncă regulat infuzia, precum și o salată de goutweed, a scăpa de obezitate. Pentru a prepara salata, frunzele tinere ale plantei timp de 10 minute muiată în apă clocotită, apoi zdrobit, se adaugă un pic de hrean, asezonate cu ulei vegetal sau smântână și aromat cu suc de lămâie.

Utile pentru salată organism urzica. În utilizarea acestuia, atunci satura vitaminele B, corpul și caroten. suc proaspat stors de frunze de urzica ia 1 linguriță De 3 ori pe zi, cu 15 minute înainte de masă pentru purificarea sângelui, normalizarea metabolismului, îndepărtarea depunerilor de sare, nevroze, rinichi si inflamatia vezicii urinare. Reumatism și suc de urzica gută este utilizat pentru frecarea punctelor de inflamat.

Păstrați toate Domnului!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru