rum.ungurury.ru

Aceasta ajută la vindecarea și la îndemână alimente

Bună ziua, „Bunica!“ O să-ți spun cum vecinul meu Barshchou condimente ajutat să facă față cu ekzemoy.Odnazhdy sa plâns că o lungă perioadă de timp nu droguri nu poate depăși eczeme pe mâini. Apoi am turnat într-o sticlă de oțet, care se pregătește de mere (în special delicioase și valoroase iese din Antonovka!), Celelalte - condimentele sale Barshchou și sfătuiți să șteargă zonele afectate de boală, aceste alimente. Într-o zi, pentru a șterge oțet, al doilea - condimente pentru borș. Și așa, unul câte unul, până la însănătoșire. Vecin ia mulțumit, a luat sticla și a plecat acasă. A doua zi a început să facă totul modul în care am sfătuit-o. Curând mâinile ei au fost complet curățat de ekzemy.Uksus am gătesc bine. In 3 l borcan turnat 1,5 litri de apă fiartă rece și apoi se umple până la capacitatea de tăiere superioară, împreună cu pielea și semințe mere. Am adăuga 150 g de zahăr, un gât de legătură pânză bănci și a pus-o pe lună într-un loc întunecos la infuzat. După aceea se filtrează și scurgerea în sticle de oțet gata. Apoi am folosi chiar și pentru konservirovaniya.Etim oțet ciuperca perfect tratat între degetele de la picioare (șterge) și pe unghii (unghii îngropat în pipeta), el a scapa de matreata pe capul (dizolvat în apă și se clătește părul), dar, de asemenea, datorită lui am pierdut Spurs, care mi-a afectat pentru o lungă perioadă de timp. Seara a pus pe ea o bucată de pânză înmuiată în oțet, învelite în celofan și legat cu o eșarfă de lână. Desirat dimineața și a lovit călcâiul pragului. Asta-i toate tratamentele. 2 ani au trecut de la acea vreme. Spur-mi mai trevozhit.A Acum borș condimente reteta, care vecinul uns eczeme. 2 kg de piper și 300 g de usturoi pentru a trece printr-o mașină de tocat carne, se amestecă, se toarnă într-un amestec de 3/4 cana otet, se adauga 1/2 ceasca de sare, 1 cană de zahăr, se amestecă din nou și se lasă la infuzat timp de 10-15 minute. Apoi se scurge și se toarnă lichidul în flacon (poate fi depozitat fără refrigerare de ani de zile. In timpul iernii adauga supa de condimente), și se lasă o bancă gros. sandwich-uri foarte gustoase du-te, unse cu crema si maslom.Priyatnogo toate poftei de mâncare și de sănătate bună!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru