rum.ungurury.ru

MANY Glaucom urmărește: ME, din păcate, ea este, de asemenea, familiar



Bună ziua, „Bunica!“ Vreau să fac, și contribuția sa la cauza comună de control al bolii. Am vrut mult timp să fac, dar a decis chiar acum. Și vrei să ajute în tratamentul unei astfel de boli pe scara larga ca boala glaukoma.Eta urmărește în principal persoanele în vârstă și diabetici. De obicei, scapa de ea chirurgical. Dar aceasta este un risc, bani, etc, etc. Am fost îngrijorat de glaucom mai mulți ani. Și el a fost tratat pe o baza ambulatoriu, și permanent, a primit un număr foarte mare de medicamente, inclusiv injecții sub ochi și picături, dar presiunea ochiului sub 25 de unități nu a căzut. operațiune ce vor urma, dar nu am vrut o intervenție chirurgicală. Am decis să fac exerciții pentru ochi. Slavă Domnului, rezultatul a fost pozitiv. Realizările lor fericit de a împărtăși cu cititorii gazety.Utrom, doar să se trezească, eu sunt încă în pat începe să se miște ochii în sus și în jos, la stânga și la dreapta. După aceea, primii ochi deschise, și apoi închis mișcare circulară într-unul sau în celălalt sens. Când ați terminat acest exercițiu, am început foarte repede deschide și închide ochii. Apoi, masaj-le. Pune degetele pe pleoape închise și mișcării circulare, mai întâi într-o direcție și apoi cealaltă parte a framanta bine-colțurile interioare și exterioare ale ochilor. Masarea astfel deasupra ochilor și sub ele, mutați simultan globii oculari în sus și în jos. Toate aceste exerciții ajuta la extinderea vaselor de sânge în ochi, și, prin urmare, reducerea presiunii intraoculare. După ce a terminat de masaj, ridica in fata degetul si uita-te la el mai aproape de nas și distanțarea lui de la o lungime de braț. Toate exercițiile sunt efectuate pentru 10 sau mai multe raz.Zanimayas această sală de gimnastică, am început să reducă cantitatea administrată la ochi scade la 1 pe săptămână. Se măsoară presiunea intraoculară la clinică, nu s-au oprit. De fiecare dată, a devenit mai puțin și apoi a revenit la normal. În cele din urmă, m-am oprit complet folosind medicamente prescrise si picaturi medic. Mai mult de doi ani nu au luat nici un medicament, dar exercițiile de dimineață pentru ochi continuă să facă regulat, precum și o inspecție lunară trecere în clinică. Presiune ochi am ținut acum la 18-22 edinits.I la sfârșitul mai multor sovetov.Esli medicamente sunteți rinita cauză, sinuzita, începe degetele index pentru masaj într-o mișcare circulară în jurul părții inferioare a găurilor de pe ambele părți ale nasului, gume de mai sus dintii de sus. După aceea, bine masaj sinusul maxilar, freca nasul și osul frontal. Procedura se efectuează în dimineața după trezire în după-amiaza și seara înainte de culcare. Efectul pozitiv nu va lua zhdat.Dlya preveni agravarea hemoroizilor recomanda de fiecare dată după folosirea toaletei pentru a spăla la rece, poate fi temperatura camerei, dar nu mai cald vodoy.Esche vreau să spun tuturor: constanta de lucru, exercitii, stil de viață activ și sănătos, dimineața și fizzaryadka masaj nimeni nu a făcut mult rău, ci doar au beneficiat. Încercați să urmeze toate acestea, și starea de sănătate nu va eșua.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru