rum.ungurury.ru

Diagnosticat & laquo; artrita & raquo; Am învățat să trăiască - el nu mi-a putut rupe



Bună ziua, „Bunica!“ Experiență de viață a venit la mine doar atunci când artrita reumatoida, aproape mi-a rupt. A fost foarte dificil să iasă, atunci când nu există absolut nimic ajutat, și durerea fizică a adus imensă suferință. Dar, mulțumesc lui Dumnezeu, boala ar putea să nu-mi rupe. Domnul a dat puterea de a lupta impotriva bolii. Deși casa și nu merg nicăieri, dar pentru prima dată în mulți ani, boala se simt mult mai bine. Anterior, a suferit totuși, și am putut merge în mod normal, dar întotdeauna, mai ales pe timp de noapte, de durere severă, iar acum eu nu sufăr, așa că a învățat să îmblânzi artrita reumatoida. După o perioadă de exacerbări severe de-a lungul anilor, starea mea se îmbunătățește treptat. Anterior, tratate numai remedii din plante complet pregătite, iar acum ea a fost de a face diferite si frecarea tinctură de plante medicinale. Asta mă ajută, și vreau să rasskazat.Ustranyaet depozite de sare, dureri articulare și musculare alcoolat dracilă. Și ajută să facă față cu gută, litiază biliară și colecistită. Ar trebui să fie de 50 de grame de rădăcini măcinate de plante se adaugă 0,5 l 400 vodca, insist 10 zile, se strecoara si se bea 25-30 picături dizolvare în 1 lingură apă, de 3 ori pe zi, timp de 20-30 de minute înainte de mese. Cursul de tratament - o lună. O pauză de 2 săptămâni și din nou povtorit.Upotreblenie apos rădăcină infuzie de agrișă recomandat pentru a trata efectele hepatitei, inflamarea tractului biliar si ficat pentru digestie normala, opri sângerarea postpartum aton, iar aceasta infuzie trebuie luată ca un instrument suplimentar în tratamentul urolitiază , guta și diverse boli articulare. Pentru a prepara o infuzie apoasă trebuie să fie 1 linguriță dracilă zdrobit rădăcini se toarnă 200 ml apă caldă și apă timp de 15-20 de minute. Tulpina de perfuzie rezultată și bea 1 lingura De 3 ori pe zi, timp de 20-30 de minute înainte de sare edy.Vyvodit de articulații și de a reduce durerea și mă ajută alcoolat roiba. Totuși, promovează dizolvarea și îndepărtarea pietrelor la rinichi folosite in tratarea bolilor urinare și gallstone, bolile inflamatorii ale infecțiilor tractului urinar rinichi si, guta, osteocondroza, precum și un instrument suplimentar în tratamentul tuberculozei osoase, rahitism și carii. Pentru a prepara un alcool tinctura 60 g de rădăcini măcinate de roibă turnat 0,5 litri vodca si 400 insista 21 zile. După perfuzia filtrată și luate la bolile descrise mai sus cu 25-30 picaturi de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte sau o oră după ce mănâncă, de fiecare dată o răspândire tinctură în 50 ml fiartă rece infuzie vody.Vodny roibă fost mult timp folosit în medicina populară în boli ale întârzierii splinei, menstruatia ca laxativ și un diuretic. Necesită 1 linguriță rădăcini zdrobite de plante se toarnă două căni de apă clocotită, insista 30 minute, tulpina și să bea 0,5 căni de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte de mese. Cursul de tratament - 30 de zile. Dacă este necesar, după 3-6 săptămâni povtorit.Mozhno pot utiliza roiba și în formă uscată. pisa uscat la pulbere rădăcină și luând-l cu 1/3 linguriță stors 0,5 căni de apă, de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte sau o oră după edy.Izbavlyaet prin depozite de sare, tratarea artritei, poliartrită, sciatică, dureri lombare, un efect pozitiv asupra metabolismului, curăță organismul, întărește sistemul imunitar și ajută organismul să facă față cu boala Marsh cinquefoil. Și este utilizat în tratamentul cancerului gastric și de sân, fibroame și polichistic. Cu anti-inflamator și efect cicatrizant, ajută cinquefoil aproape complet a scăpa de cancer și de efectele toxice himioterapii.Obychno pentru a prepara o infuzie apoasă de cinquefoil, 1 linguriță rădăcini zdrobite de plante cu rizomi se toarnă 200 ml de apă fiartă timp de 30 minute și se filtrează. Luați infuzia rezultată 1/3 cana de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte de mese. Fac diferit. Dimineata după trezire la 1 litru de apă fiartă 1 linguriță rădăcini zdrobite Comarum, insista sa se raceasca, apoi se filtrează și se bea infuzie timp de o zi, în loc de apă. Cursul utilizării sale nu este restricționat. Ceaiul preparată din Comarum, bea în mod constant, uneori doar alternând receptarea cu alte perfuzii medicamente rasteniy.Chtoby prepara alcoolat Comarum, 50 g de rădăcini măcinate și rizomi de plante turnat 0,5 litri vodca si 400 insista 21 zile într-un loc întunecos. mijloace Readynu filtrat și drenată. Ia tinctura toate bolile de mai sus discutate 1 linguriță De 3 ori pe zi, 30 de minute înainte de masă, răspândirea de fiecare dată 50 g de apă fiartă rece. Aceeași soluție poate fi frecat dureri articulare. Cursul de tratament - 1 lună. Rămasă după utilizare tincturi rădăcinilor Comarum se poate fierbe în 1 litru de apă și beat ca plante chay.Iz obișnuite descrise mai sus pot fi preparate alcoolat universal. Utilizarea acestuia se îmbunătățește efectul terapeutic în tratamentul afecțiunilor aparatului locomotor, promovează eliminarea rapidă a sărurilor și depunere eficientă a tuturor cura nedugov.Dlya preparatele tinctură menționate mai sus au nevoie universal macina si se amesteca 3 linguri rădăcină de agrișă, roibă și Comarum mlastina, se toarnă amestecul a fost de 0,5 l 400 vodca si infuza 21 de zile într-un loc întunecos. După aceea, tulpina și să ia 30 de picături prin dizolvarea lor în 50 ml de apă fiartă rece timp de 20-30 de minute înainte de mese. Cursul de tratament - o lună. După 2 săptămâni de pauză, se repetă. Reefectuată cele două cursuri de tratament până la sfârșitul anului polgoda.I doresc să împartă o rețetă pentru ceai de plante universale. Este necesar să se macina si se amesteca 3 linguri rădăcini ale speciilor de plante menționate mai sus, apoi 1 linguriță Se toarnă amestecul într-un vas de porțelan de 200 ml de apă clocotită, se acoperă farfurioara vase și infuzat 30 minute. Se strecoara si bea 1/3 cana de 3 ori pe zi, timp de 20-30 minute înainte de mese. Cursul este utilizarea de ceai din plante - 30 de zile. În fiecare zi se prepară proaspătă. După terminarea cursului de tratament pentru a lua o pauză de câteva săptămâni, apoi repetați primirea de ceai din plante. Din moment ce eu nu primesc întotdeauna să-l bea de 3 ori pe zi, l-am folosit de 2 ori pe zi, dar nu acceptă pe 1/3, și 0,5 cupe. Se întâmplă că eu o fac chiar mai ușor. Se dizolvă 1 linguriță terminat ceai de plante într-un litru de apă clocotită și bea băutura ca un ceai obișnuit, dar fără zahăr, pentru dnya.Vot și menține sănătatea lor. Utilizați experiența mea, oameni buni, și nu se imbolnavesc.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru