rum.ungurury.ru

Recoltate întotdeauna păstra instrumentul miracol: suc de struguri

Bună ziua, „Bunica!“ Rețete pe care doresc să le împărtășesc, pentru a ajuta la a face față cu durere în inimă, pierde in greutate si curata organizm.Odnoy motiv durere de inimă poate fi o lipsă de potasiu din organism. Este o sursă naturală de struguri. Când m-am simțit durerea în inimă, a văzut imediat porțiuni mici de suc de struguri de gătit proprii. Durerea dispare. Sucul se recoltează pentru utilizare ulterioară. Pentru ao pregăti, aveți o calitate matur și bine spălate pentru a zdrobi boabele, le-a pus într-un borcan vas emailat sau de sticlă curată și se lasă să fermenteze la o temperatură de 20-25 ° C timp de 3-5 zile. După aceea, am întunecat stratul superior de boabe este îndepărtat și aruncat și apoi se filtrează printr-o sită. Sucul de luxat se fierbe timp de 15 minute imediat, apoi fierbere umplut în borcane curate sterile și rola rapid ego.Dostatochno bea 0,5 litri de acest suc pe zi pentru a uita de durerea inimii. Dacă încă nu reușește, am rândul său, pe o dieta. I se amestecă 1 litru de suc de struguri, 150 g stafide, 3 linguri gros miere și bea numai două zile acest amestec. Imediat am uitat despre probleme cu inima, starea mea de spirit ridicat, și mă simt lejeritatea pe tot corpul. Așa că recomand toate probele pentru a face un astfel de zile de repaus alimentar cel puțin o dată pe lună.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru