rum.ungurury.ru

Principalul lucru să se străduiască să trăiască. Cancerul poate câștiga!

Bună ziua, „Bunica!“ Aveam 27 de ani când am devenit bolnav cu boala Hodgkin. Tumori subsuori a fost mai multe ouă de gâscă, și numai de la umeri și gât - și nu spun nimic bile la fel de mare, strat cald nu se ascunde. Ea a fost tratată la Cancer Research Institute Rostov. Acolo am luat lucheterapiyu primit 18 mii de raze X pe axila de ambele mâini, piept și splina pe ambele părți, adică, stomacul și cu spiny.Samochuvstvie a fost teribil. Nu numai că nu a putut lua-te din pat, eu nici măcar nu avea puterea de a deschide ochii. Când ea a refuzat să meargă din nou la expunerea, mă forța din pat și l-a purtat cum picioarele sale nu au fost deja proprii. Mintea și inima, am știut că totul depinde de mine, dar nu depăși în sine mă mogla.Zaveli în celulă, a fost pus pe masă, legat, ca mașină întotdeauna, mâinile și picioarele curele incluse, închide ușa și urmăriți monitorul. Zac aici și cred că: „Cum este posibil ca eu, un om,“ mănâncă „este un cancer? Pe cine va fiica mea, dacă aș muri? „Și am decis să nu dea mai mult decât boala! Când expunerea este încheiat sesiunea, am dezlănțuit și ar dori să eliminați din tabel, dar am respins ajutorul sa ridicat și sa dus la culcare. A fost foarte greu, dar am găsit puterea. Atunci nu numai în mișcare, dar, de asemenea, obligat să se mute toate in camera (am avut 7 persoane). Ne sunt spălate succesiv la podea, patul a fost pavată cu foi albe (rude aduse de la domiciliu), este în mod constant în Casa erau flori proaspete și ventilator sunt întotdeauna otkryta.Lechilas I 2 luni, urmat de luna odihnit în suburbii, și apoi sa întors la locul de muncă. A fost foarte greu. Aproape un an, nu a făcut nimic, dar apoi a început să se implice în activitatea internă: gătit, spălat, având grijă de grădina de legume. În mod constant se asigurat: „Ia-o usor, de lucru, nimeni nu te va ajuta.“ Imaginați-vă ajută! Primăvară a fost foarte slabă. Cu abia iesi din pat. Adresat la medic. El mi-a scris injecții B1, B6, B12. Am fost străpuns, și apoi a revenit la recepție. Nurse adăugat la aceste preparate injectabile glyukozu.Kogda a început să dea arbuști fructiferi în țară - coacaze negre și roșii, zmeură, căpșuni - „fotografii de vitamine“ ei înșiși au dispărut de la sine. Sunt un doctor nu mai mers. Starea de sănătate? Da, foarte diferit. Încă greu atunci când ploaia vine, dar atunci când treci - o altă viață! Fiica Grown și două vnukov.Vot ca finalitate am ucis celulele canceroase.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru