rum.ungurury.ru

Salvat de la săpun amputare



Odată ce am mâna puternic străpunsă. Mai întâi a existat o mâncărime puternică, atunci o astfel de durere care nu a putut fi tolerată. Am încercat avânta mână în baie, dar fără nici un rezultat. Și-a umflat deja la cot și a început să tragă la un cap. A trebuit să se consulte un chirurg. A jurat la mine, pentru ca boala a inceput, iar apoi a pus pe masă. Top presat asistentă medicală și chirurg stoarsă mâna vătămate și a început să taie. Am țipat, astfel încât toți oamenii care așteptau rândul lor la ușă, operațiune razbezhalis.Posle zi dormit prea mult. A doua zi a mers la clinica pentru pansament. Dar, înainte să o fac, am turnat într-un vas cu apă cu săpun, și a zis să dețină mâna pacientului pentru un timp în apă. Am făcut doar asta. Dar, după legarea febra mea. Chemat pentru a inspecta mâna chirurgului vechi. Se uită în sus și a spus: - Este necesar să se amputeze kist.Menya la stânga admise la spital, iar când au venit să ia o intervenție chirurgicală, dormeam. Am decis să nu-l trezească, și de această dată, temperatura a revenit la normal. Următoarea zi am mână cu bandaje din nou, a decis să-l țină în apă cu săpun. Și ce, bandaje înmuiate și ușor de jucat cu puroi. Mâna apoi a început să se vindece. Asta pentru că săpunul mi-a salvat de la amputatsii.Pomoglo mea și după un avort. Nu am avut nici de descărcare de gestiune, și am fost fericit despre asta, gândindu-mă că am fost un bun „curat“. Evacuate acasă, dar în după-amiaza am avut o febră și pântecul foarte bolnav. Ce ar trebui să fac, pentru că am doi copii mici? Contactați înapoi la spital? Dar nu am bani, iar copiii nu pot arunca ... Și apoi mi-am adus aminte de o poveste mea femei prieten Nadia despre proprietățile curative ale tampoanelor cu ceapă și săpun. Apoi, el a frecat ceapă și săpun, amestecate, pliate în tifon, legat cu un bandaj și a pus tamponul adânc în vagin. Plantat sub un morman de perne spate, astfel încât să puteți dormi ședinței, el preparată sunatoare, și a intrat în patul pregătit. Am băut fără măsură decoct de sunătoare, și a adormit. De dimineață, durerea a dispărut. Atunci când a fost întins tampon de puroi galben cu sânge pe el. După aceea, am început să tampoanele cu un săpun ca ceapa puternic ciupit. În plus, aproximativ o lună am preparată și am băut troscot, coada șoricelului, mușețel și gălbenele. Trebuie să trec la ginecologie. Când am ajuns la doctor pentru o vizită, ea a fost foarte surprins, pentru că întregul colul uterin a fost acoperit cu cicatrici și rubtsami.S săpun nu lăsați această zi. De îndată ce abcesul, am umeziți seara o mică bucată de săpun, și-l lega la zonele cu probleme. Dimineața se spală peroxid. Blain trece.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru