rum.ungurury.ru

Durere de cap DUREREA uneori acolo? MASAJ corectă PERMITE

Bună ziua, „Bunica!“

vară fierbinte multe îngrijorat de dureri de cap epuizante.

Mai ales că afectează persoanele în vârstă și de vârstă mijlocie. Ei înghit pentru a elimina o varietate de analgezice, dar aduce doar un ajutor temporar. Dar, dureri de cap poate fi îndepărtat fără nici un medicament. Cum de a face acest lucru, mă grăbesc să spun.

Când am o durere de cap, eu nu permit dezvoltarea durerii, și este utilizat pentru masajul de revitalizare de eliminare. Eu o fac în dimineața, după trezire. În primul rând masat gâtul lui din toate părțile, apoi temple, frunte și partea de sus a capului se termină cu un masaj. Fac masaj cu vârful degetelor în mișcări circulare și un zig-zag, timp de 7-10 minute. După această durere de cap este de obicei plecat, dar am ceva timp pentru masarea cu atenție cap, și apoi bea încet inghitituri mici un pahar cu apă rece și să înceapă să facă treburile casnice.

Elibereaza dureri de cap și presopunctură poate. Pentru a face acest lucru, apăsați vârfurile degetelor de whisky și să ia câteva respirații adânci. Se repetă de 3-4 ori, alternând între Treizeci Treizeci de presare cu temple de relaxare. Dupa acest masaj intensiv gât și zona de guler întreg. Șeful opri dureri. Una dintre cauzele durerilor de spate este durerea de cap. Scapă de ea va ajuta la masaj general.

Ajuta sa faca fata cu durere si farmacie uleiurile esentiale de menta si lavanda. În cazul în care dureri de cap, prin picurare în 1 lingura ulei vegetal 2-3 picături de ulei de lavandă și mentă, se amestecă bine și se freacă amestecul, masare, temple, gat, frunte, zona din spatele urechilor și sub nas. Puteți doar câteva minute inhalarea de uleiuri esențiale. De asemenea, ajută la eliminarea dureri de cap.



Dureri de cap poate fi un semn de deshidratare. În acest caz, prevenind amplificarea durerii, trebuie sa bei imediat un pahar cu apă plată sau să mănânce piure de cartofi o salată ușoară sau brânză de vaci scăzut de grăsimi cu căpșuni și smântână. Posibil, în caz de o durere de cap pentru a lua un duș. Pentru a începe cu un duș cu apă caldă și finisare - cu o răceală. Chiar și eu, din propria mea experiență, recomand pe zi, timp de 1-2 minute, se toarnă apă rece. Acest lucru este revigorant, iar capul lui atunci nu doare. Dacă nu poți face un duș cu apă sau să se apă, încercați cel puțin câteva minute de somn. Acest vis permite relaxarea mușchilor și a scăpa de acest fel de durere.

Și la cap doare mai puțin, este necesar să se limiteze consumul de lapte și produse care conțin grâu. Mulți oameni, în urma o astfel de dieta, complet scăpat de migrene și alte dureri de cap.

De asemenea, este important să curățați periodic intestinului. Astfel de metode de curățare sunt multe, asa ca alege pe cel care vi se potrivește cel mai bine. De asemenea, pentru a preveni o durere de cap, nu stau mult timp la calculator, ma uit la televizor și mai puțin să comunice prin telefon mobil, într-un cuvânt, să evite expunerea la câmpuri electromagnetice.

Acum vă spun cum să învingă un spasm. Dacă este necesar, trebuie să luați imediat mâna degetul mare, înghesuit, trageți-l spre tine și mențineți timp de câteva secunde. Cramp a fost lansat în curând. Înot în mare sau râu, nu uitați să fixați codul PIN de siguranță pentru topire. Acesta vă va ajuta în cazul în care crampa va aduce piciorul în apă. În acest caz, trebuie să detașeze rapid PIN-ul și înțepați partea ei picior în genunchi. Cramp lasa imediat drumul. În cazul în care nu apar cu ele ace, ronțăit activ sub zona genunchiului. Pentru a scapa de crampe poate fi un deget index pentru masaj punct situat pe oasele piciorului dreapta jos.

Vă doresc tuturor multă sănătate și ajutorul lui Dumnezeu, victoria asupra bolii!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru