rum.ungurury.ru

Când fiica mea a fost bolnav - tratat copilul așa cum am



Bună ziua, „Bunica“ Scrisoarea este adresată tuturor mamelor care s-au confruntat sau pot fi încă se confruntă cu una dintre cele mai comune boli ale copiilor - disbioză kishechnika.Seychas fiica mea Mașa 5 ani. Ea este copil sănătos și vesel. Și cât de mult am suferit, numai Dumnezeu știe. Când Masha avansat de șase luni, am început să observ că ea a avut scaune frecvente. Atunci când încearcă să-l facă la piept, ea la început a luat cu nerăbdare mamelonul, și apoi a început să plângă, îndoiți și se va opri să sugă. Prin fecale se poate observa că laptele nu este digerat. Când pe obraji și stomac erupții cutanate au apărut, m-am repezit la doctor. Am trecut toate testele, si diagnosticat cu - dysbiosis. Medicul a efectuat discuții „de sensibilizare“ cu mine, mi-a spus să se oprească să alăpteze și du-te la amestecul uscat și a amenințat că copilul meu va avea de suferit bolyachkami.No intestinale pe tot parcursul vieții din ea, eu nu merg la farmacie pentru medicamente, precum și părinților. Consiliul de familie a decis să nu „otravă“ copilul și răsfățați-vă. Mama a fost consultat cu prietenii mei care au avut probleme similare, dar, de asemenea, am aprovizionat cu tot felul de sfaturi și rețete. Prietenul meu care are un copil cu un an mai în vârstă decât Masha mea, sfătuiți să nu arunce alăptarea, deoarece laptele matern conține anticorpi împotriva microbilor dăunători. Am pregătit un decoct de Masha 3 părți cenușă de munte și 1 parte calamus rădăcină. 1 lingura amestec se toarna cana de apă fiartă rece, el a insistat oră și ajustat la căldură la fierbere. După aceea se filtrează și se lasa 1 lingura copil decoct de 5 ori pe zi, înainte de hrănire. Am încercat să nu supraalimenta fata și crește timpul între mese. Și astfel tratat. Manifestarile bolii a devenit mai puțin și mai puțin. Numai produse farmaceutice, pe care am recunoscut a fost „Bifidumbacterin“. Luând nu este periculos, deoarece conține microorganisme benefice care lipsesc kishechniku.Esche vorbesc despre cvas, care iubește Masha. Aceasta afecteaza pacientul bea intestinului ca mare scăldat întregul corp. Pentru ao pregăti, este necesar să se spele de lamaie si se taie in felii subtiri (cu coaja), se adaugă 400 g de miere, 400 g de stafide, se toarnă amestecul a fost de 4 litri de apă fiartă rece, la care este necesar anterior se adaugă 10 g de drojdie (nu au fost importate) și 1 lingură făină de secară. Lăsați amestecul pentru o zi, și apoi se adaugă încă 1 litru de apă fiartă. Cand stafidele si felii de lamaie va fi pe suprafață, se scurge și se toarnă în sticle de preparare a cafelei. Pune (pune-l!) Le în frigider. Cvas poate fi baut dupa 2-3 zile. La început i-am dat copilului 2 linguri De 3 ori pe zi, iar acum ea bea 2-3 cani pe zi de cvas. Cred că această băutură - cel mai bun mijloc de prevenire a bolezni.Ne speriat diagnosticul de „dysbiosis“, lucrurile nu sunt așa de rău. Ascultați intuiția mamei, și totul va fi bine.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru