rum.ungurury.ru

Pastile mai bune, poțiuni, fie - mătură de mesteacăn și o baie cu o baie de aburi



Bună ziua, „Bunica!“ În sezonul rece, oamenii sunt deosebit de sensibile la răceli. Și dacă nu este tratată la timp, aceasta poate duce la bronșită, care a avut loc în copilăria mea cu fiica mea. Dar toate poryadku.Seychas fiica de 25 de ani. La vârsta de șase ani, am luat-o în grădină, și ea a mers la locul de muncă. Din păcate, munca mea a fost adesea întreruptă de boală, ca fiica a fost bolnav cu răceli, și a trebuit să stau cu ea acasă. La urma urmei, ea are o bronșită cronică, piept și respirație șuierătoare auzit unele susură. Sunt cu fiica mea a fost în mod constant la spital, iar apoi timp de o lună a trebuit să stea pe certificatele, deoarece din cauza fiica wheezing nu este evacuată în grădină. Și așa a durat până la trei ani și jumătate, până când ne-am dus să mă viziteze acasă în Siberia. sora mai mare, auzind fiica mea respira, apoi a întrebat: - De ce este atât de dificil de respirație? Ea este plin de plămâni flegma, și poate duce la astm incurabil! Și apoi ne-a condus la perioada de vacanță banyu.Za Rusă am de mai multe ori plutit fiica în baie, bună miere de raspandire înapoi și pieptul ei și cedând un cuplu. Fiica plângea și țipând, iar sora mea a spus că este foarte bună, deoarece lumina se încălzește, de asemenea, iznutri.Posle că vom merge niciodată la spital cu bronșită, și la vârsta de 14 ani, când fiica sa a fost transferat la clinica pentru adulți, în cartea ei de vizită a scris: „Sănătate“ .Nas mama mea a fost nouă copii, iar noi, desigur, tot un copil bolnav de la răceli, ca iarna se afla în troiene, mănâncă zăpadă, au venit acasă cu un deget umed și am simțit cizme erau pline de zăpadă. În acest caz, am trimis imediat pe mama mea o baie cu aburi mături și mesteacăn. După această tuse și rece nici măcar o urmă a plecat! De aceea, va recomand tuturor mamele si bunicile nu pentru a aduce copiii sub bronșită, și să găsească o modalitate de a le planeze într-o baie rusă. Păstrați-le pe mături calde și podyshat parc fierbinte. Ungeți pieptul copilului și partea din spate a mierii. Mai întâi a lăsat să pobudet în abur un pic, apoi un pic mai mult, și veți uita de răceli zabolevaniya.Etot reteta este de asemenea foarte bun ajutor cu bronșită. De asemenea, am folosit în tratamentul fiicei sale. Este necesar să se lubrifia miere aburit frunze de varză, pune-l pe partea din spate și pieptul pacientului, înfășurați hârtie comprese, cravată un prosop și țineți timp de câteva ore. Foarte bine se încălzește plămânii. Este imposibil de a face această procedură la temperature.I ridicată la sfârșitul câteva rețete testate pentru mine și znakomyh.Kak aproape începe doar să gadila gât de la începutul anginei, clătiți imediat „korvalola“, răspândirea câteva picături de medicament într-o jumătate de pahar de apă. Efectuăm procedura cât mai des posibil. A doua zi, te oprești și să se gândească la o durere în gât. „Corvalol“ este foarte bun la început și herpes. Ungeți loc vospaleniya.Odnazhdy în ureche angajat bolnav. Am luat hârtia, se întoarse muștiuc ei, a pus capătul îngust al angajatului în ureche și aprinse hârtia cu cealaltă mână. Fum încălzit inflamație, iar a doua zi totul a fost normalno.Vot toate. Vă doresc tuturor multă sănătate!
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru