rum.ungurury.ru

Dolichosigma la orice varsta este: cum să se ocupe cu ea, să știe toată lumea

Bună ziua, „Bunica!“ Vreau să împărtășesc experiența tratamentul dolichosigma bolii, precum si recomanda un retseptov.Dolihosigma câteva apare din cauza imobilitate, constipație, scaun neregulate și de la a lua cantitati mari de medicamente. Atunci când se produce cluster de scaun și gaze în rect întinderea sa. dureri simțit de multe ori în abdomen, abdomen este întotdeauna puternic și umflate, ca o minge, temperatura corpului ajunge uneori la 40 °, pacientul toshnit.Vse aceste simptome, eu știu prima mana. Când fiica mea a rupt piciorul de cinci ani, două luni, ea nu a mers, și am stat, pune și a luat o mulțime de medicamente. Curând, ea a început toate problemele descrise mai sus. Medicii nu au putut identifica boala si balonare însoțită de febră, se recomandă să ia pilula, „Dar-spa“, „Praznicului“ și cărbune activ. Durerea a trecut repede, iar temperatura este redusă. Dacă există dureri în abdomen, iar temperatura nu a fost, fiica mea a băut niște apă și sa culcat pe burta lui la gaze mai repede vyshli.Tak a suferit 10 de ani înainte de medicii nu au stabilit că acest lucru este dolichosigma ei, și a fost internat în spital. Ea a fost tratată la un spital de două săptămâni, iar apoi a fost externat acasă, după ce a recomandat să continue tratamentul la domiciliu. Fiica mea nu putea mânca brânză, orez, bomboane caramele, cvas, băuturi răcoritoare și sucuri, care este tot ceea ce ține laolaltă intestinele și formele gazy.Vrach recomandate pentru a bea o cantitate nelimitată de limonadă, deoarece contribuie la buna activitate a intestinului și a stomacului și să mănânce zilnic un mar proaspat. Acest fruct de o mulțime de fibre necesare stomac. Înainte de a mânca un măr, sau imediat după utilizarea sa, în orice caz, nu poate bea lapte, deoarece acest lucru poate provoca dureri abdominale ascutite si koliki.Bolnomu dolihosigmoy trebuie neapărat să recupereze pe o bază de zi cu zi. Dacă nu se poate face într-un mod natural, este necesar pe timp de noapte pentru a pune o clismă cu apă la sala de temperatury.Dolihosigma întâmpla la orice vârstă, și, uneori, este tratată cu promptitudine. Pentru a evita o intervenție chirurgicală, am încercat să urmeze cu strictețe sfatul medicului, și niciodată nu a trebuit să folosească klizmoy.Ne amintesc cât timp a fost nevoie pentru tratament, dar în final dolichosigma opri fiica îngrijorătoare. Multi medici spun ca aceasta boala este incurabilă, dar, dragi cititori, fiica mea recuperate și aici timp de 32 de ani, datorită unui regim alimentar special ales nu suferă de această boală. Deci lupta, iar victoria va fi întotdeauna a ta.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru