rum.ungurury.ru

BREAKING CERCUL DEPRESIEI sufocantă AJUTAT cu patru picioare prieten

Bună ziua, „Bunica!“

Mulți oameni sunt familiarizați cu depresia. Și această soartă nu este trecut și pe mine, dar chiar și cunoscând consecințele posibile, o lungă perioadă de timp nu am putut controla mine, dar toate în ordine.

Înainte de luna august 2010, în orașul regiunea Kirovograd Svitlovodsk locuia sora mea mai mare, cu care toată viața lui, am fost foarte aproape.

Ultima dată când a fost bolnav pentru o lungă perioadă de timp, de multe ori am vizitat-o, în ciuda distanței dintre cele două orașe, este în mod constant adus acasă medicamente sora, diverse bunătăți ei și în tot acest timp în speranța că va recupera. Dar aici a murit în luna august a anului trecut ...

moartea surorii lui am fost șocat. Când fiica sunat și mi-a spus vestea trista, in mine ca și cum ceva rupt, și a existat un sentiment că viața de acum sa oprit.

Sora îngropat, comemorat-o în 9 zile, apoi la 40, dar eu încă nu a putut împăca cu ceea ce sa întâmplat. Sora, îmbrăcat elegant, am visat noaptea, își întinse brațele spre mine, a vorbit cu mine, și totul este afectat foarte greu psihicului. Șase luni au trecut, și am devenit din ce în ce împotmolit în această stare apăsătoare dificilă. Am crezut că am fost de vina pentru moartea surorii ei, era necesar să se acorde mai multă atenție la ea, să o ducă să trăiască împreună cu el, și toate aceste gânduri mai mult mi-a întârziat într-un vârtej de depresie.

Vecinii, rudele mi-a spus că nu tortura le aveți nevoie pentru a da drumul sora sufletului, nu o deranjează preocupările lor, dar nici o cantitate de convingere pe mine nu a funcționat. Am strigat în mod constant, lumea și-a pierdut interesul pentru mine, și tot timpul am spus mental: „Vom fi împreună, sora mea. Așteaptă-mă. Eu vin la tine. Vom cânta, dansa și îmbrățișarea reciproc, așa cum era înainte! "

Fiica mea a încercat din greu să mă agită pentru a scoate din această mlaștină, dar nu am vrut să o asculte și toate argumentele ei, persuasiune aproximativ răspuns: „Da, ce știi! Nu ești aceeași sora pierdut! „Nepot adult, de asemenea, am încercat să mă distragă cu vorbesc pe diferite teme, dar în mod deliberat am plecat de la ei, pentru că m-au deranjat chiar mai mult.

Este groaznic să ne gândim acum, ce s-ar întâmpla dacă familia mea, apoi a renunțat și a demisionat la starea mea! Dar, slavă Domnului, ei au perseverat și a găsit încă o modalitate de a mă ajuta.

Într-o dimineață, în apartamentul meu de clopot a sunat la ușa din față. Am deschis ușa și a văzut fiica Tanya, ginerele și nepotul Vitalik Igor, care ținea un sac mare. „Mamă, - a spus fata, - v-am cumpărat un cadou. Uită-te! „După cuvintele nepotului ei a deschis sac, și privi afară de câinele ei bot cu blană.

Sunt indiferent uitat la ea și a spus cu supărare: „Nu, și nu din nou! De ce aș vrea acest caine? Cu toate acestea, nu mi este suficient! Blow chiar acum! "

Fiica mi-a asigurat și a spus că nu va insista asupra prezentului, dar, între timp, lasa cainele va trăi o săptămână cu mine, de când au început în reparații apartament. „Vom lua chiar atunci - Tanya asigurat. - Te rog, stai cu ochii pe ea, a se vedea modul în care se uită la tine ".



În general, au convins-mă ... Desigur, nu am putut pleca fără atenție și îngrijire puțin creatură dependentă, astfel încât ea forțată să aibă grijă de câine. Ea a crescut, din fericire mă wagged coadă, lins mâinile mele, încercând să-și lingă obrajii, sari, sta pe picioarele din spate, în general, fericit cu mine aceste „concerte“, pe care nu am putut ajuta admirand ei, scăldată în seara, pregătirea ei să mănânce, și, treptat, ea drăguț animal mă scoate din cercul înăbușitoare de depresie.

Curând ea a crescut, în mod constant eu merg cu ea, iar acum nu se poate imagina viața fără ea Maria, așa că am sunat câinele. Trecătorii, atunci când am mers pe jos, de multe ori opri, admira aceste animale minunate, și să ceară permisiunea pentru animale de companie draga mea. „Maria mea, iubirea mea, ești tutorele meu,“ - Eu spun câinele, mangaie-o, și ea, indiferent de cum am eschiva, reușește întotdeauna să se cu botul pe fața mea și linge-l.

Asta e povestea. În cazul în care cel puțin pe cineva, citit-o, urmați exemplul meu și îl va ajuta să facă față cu depresie, voi fi foarte fericit.

Totul se supune voinței lui Dumnezeu. Realizând acest lucru, am înainte de a ieși din casă, spun eu, ea însăși trecere: „O, Doamne, deschide-mi să fac voia Ta. Oricare ar fi venit în mintea mea, lasă-mă să le ia cu pace sufletească și o convingere fermă că toată voia Ta. "

Acum, nu încerc să cedeze la depresie. În ciuda vârstei de pensionare, fac exerciții de dimineață, care lucrează în țară, în creștere există o mulțime de ierburi, legume și fructe, și la sfârșit de săptămână vin la mine copii le-am întâlni cu favoritul său de Maria și de fiecare dată când încerc să trateze ceva gustos.

Viața e frumoasă. Și dacă Dumnezeu se extinde la noi, să trăiască și să se bucure. Nu da la descurajare, lupta cu ea tot felul de mijloace.

În mod eficient pentru a elimina depresia pisa uscat si se amesteca 2 linguri măceșe și păducel, se toarnă amestecul într-un termos 0,5 litri de apă clocotită, după tulpina 12 ore si bea 1/2 cana de 3 ori pe zi, o jumătate de oră înainte de masă.

Opțional, utilizarea gastei ceai (1 varf de cutit tocat iarbă uscată pentru a umple două căni de apă, se aduce la fierbere, timp de 10 minute în căldură, tulpina și băutură).

Bun pentru depresie se toarnă 0,5 litri de vodca 30 g tocat ierburi licopodium-Baranets, insista 2 saptamani, tulpina si bea 30 ml de 3-4 ori pe zi, timp de 15 minute înainte de a mânca.

Este posibil să se adauge 0,5 litri vodca 2 linguri semințe de morcov, insista 2 săptămâni și ia 5 picaturi de tinctura, se răspândește în 50 ml de apă de 3 ori pe zi, cu 30 minute înainte de masă.

Resist deprimat, găsi ceva pentru toată lumea, iar Dumnezeu vă va ajuta să-și recapete calmul.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru