rum.ungurury.ru

Shoko dieta: argumente pro și contra. Dieta Ciocolata pentru pierderea in greutate: un meniu dur

Shoko dieta - o dieta prescurtare de ciocolata. Ea câștigă în prezent popularitate în rândul fetelor. Shoko dieta nu este ca ceilalți., Pentru că nu exclude din dieta de ciocolata. Vei avea bea zilnic dulce trata și bea cafea, cu toate acestea, de către alții. Produsele trebuie să dea. Lipirea la o Choco dieta poate fi nu mai mult de 7 zile, pentru care se poate pierde până la 7 kg.

Dieta de ciocolată: profesioniști

dieta Shoko

  1. Posibilitatea de pierdere în greutate într-o perioadă scurtă de timp;
  2. Dieta va fi un suflet dinte dulce, care nu fără dulce poate;
  3. Cafeaua si ciocolata stimuleaza activitatea creierului, îmbunătățirea proceselor de creativitate și de gândire;
  4. ciocolată Conține endorfine, îmbunătățind astfel starea de spirit și crește imunitatea;
  5. Băut ciocolata protejează celulele împotriva radicalilor liberi, previne dezvoltarea bolilor cardiovasculare, previne apariția afecțiunilor maligne și este recomandat pentru anemie;
  6. Untul de cacao contine antioxidanti intarzierii procesului de îmbătrânire.

Ciocolata Dieta: Contra

  1. Shoko dieta incetineste metabolismul și nu formează abilitățile de nutriție adecvată;
  2. După eliberarea dietei și du-te greutatea in plus revine rapid la obiceiurile alimentare;
  3. Există un risc după eliberarea de scor dieta nu numai lui, dar, de asemenea, câteva kilograme în plus;
  4. Posibilitatea de dezvoltare a multor boli, inclusiv boli hepatice si renale;
  5. Raportul dezechilibrat Dieta de grăsimi, proteine ​​și carbohidrați;
  6. Există o lipsă de vitamine și minerale.

Dieta de ciocolata: contraindicații

  • Diabetul;
  • alergii;
  • Boli ale pancreasului, ficat, rinichi, și colelitiază;
  • Boală de inimă;
  • Hipertensiune.

Dacă sunteți o persoană sănătoasă, care nu suferă de oricare dintre aceste boli, nu ar trebui să trateze problema cu ușurință. Înainte de a începe să rămânem la dieta de ciocolata, se consulte cu medicul dumneavoastră și de a reveni testele necesare. Dacă în timpul dietei nu vă simțiți bine, opriți lipirea la ea, du-te la o dieta normala.

Dieta Ciocolata pentru pierderea in greutate: un meniu dur

dieta Shoko Aceasta se referă la nizkokaloriynymmonodietam. Aceasta constă în faptul că, în timpul zilei vă puteți mânca doar ciocolată, bomboane baruri și bea cafea fierbinte fara zahar. diete Dieta - 100 de grame de ciocolata pe zi. Puteți mânca o piesă pentru un timp sau împărțiți-l în 2-3 doze. Fiecare aport de ciocolata ar trebui să fie însoțită de o ceașcă de cafea. Cafeaua poate fi adăugat la lapte cu conținut scăzut de grăsime, dar nu se poate adăuga zahăr.

este recomandat să se folosească de ciocolata amara pentru a efectua Shoko dieta. Puteți folosi ciocolata cu lapte si ciocolata cu aditivi, dar încă nu este recomandată. Pentru Shoko dieta nu se potrivește cu ciocolata alba, t. Pentru a. În ea nu există practic nici unt de cacao.

In dieta periodshoko nu pot bea băuturi carbogazoase, limonadă și sucuri. Aceste băuturi creste pofta de mancare. În plus, complet interzise de zahăr, sare, legume și fructe, precum și băuturi alcoolice.



https://rum.ungurury.ru/dieta-2/pohudenie/luchshie-diety-2/16722-shokoladnaja-dieta-hudeem-legko-i-s-udovolstviem.html

Nu mai devreme de trei ore după administrarea de cești de cafea și ciocolată, puteți bea apă, ceai verde sau negru. In ziua de băutură recomandată cel puțin 1,2 litri.

Meniul estimat dieta poate fi, după cum urmează:

  • B: 30 g de ciocolată și cafea ceașcă.
  • Pranz: 30 g de ciocolată și cafea ceașcă.
  • Cina: 30 g de ciocolată și cafea ceașcă.

Shoko dieta: comentarii

  • Veronica, 23 de ani: Sat pe o dieta de ciocolata timp de 14 zile. În această perioadă, a mâncat doar ciocolata cu lapte și cafea de băut. Weekendul mancat 2 batoane de ciocolată. Rezultatul este - am pierdut 5 kg. Modificări în sănătate nu a observat, astfel încât să ia o pauză și începe din nou pe o dieta.
  • Ludmila, 27 de ani: Am fost impresionat de dieta. Timp de 3 zile, mi-am scos la fel de mult ca 4 kg. Cu toate acestea, apoi din nou au câștigat, pentru că după Shoko doresc regim alimentar normal de alimente. In timpul dietei, am mâncat doar 85 la suta ciocolata neagra. Neobișnuit, desigur, dar am rezistat.
  • Natalia, 25 de ani: M-am așezat pe o dieta - 5 zile, a scos 4,5 kg. A fost foarte greu: amețit, leșin și amețeală, foame. Cred că mai mult am pierde in greutate cu aceasta dieta nu va fi, foarte slab.
  • Alina, în vârstă de 21 de ani: Mi-a placut dieta - săptămâna asta am luat de pe 6,5 kg. Am ramas la dieta clasica, ceea ce implică utilizarea unui exclusiv de 100 de grame de ciocolata neagra pe zi, si cafea fara zahar.
  • Tatiana, 32 de ani: Sunt un fan al diete diferite, așa că am decis să încerc asta. A reușit să supraviețuiască numai 5 zile, dar rezultatul a fost mulțumit, mi-am scos 4 kg. In timpul dietei nu am simtit nici boli, dimpotrivă, a existat o lejeritate, o stare de spirit buna, vigoarea, etc. Cred că aceasta dieta va face apel la mai multe, în Vol. H. dulce dinte.
  • Marina, 24 de ani: Înainte de a merge la mare, se așeză pe o dieta de ciocolată. Nu regret. O săptămână a scăzut ușor de la 7 kg. Cu toate acestea, în restul din nou, le-am câștigat, dar asta pentru că nu este limitat în nimic. Nu mai aderat Shoko dieta, a pierdut in greutate prin exercitiu.

A se vedea, de asemenea:

Dieta de ciocolata - este o dieta relativ nou și gustoase, timp în care nu este nevoie să vă limitați la dulce. Singurul negativ - posibilele efecte asupra sănătății, contraindicații, și revenirea inevitabilă a kilogramelor pierdute.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru