rum.ungurury.ru

Fizioterapie pentru prolaps uterin

Bună ziua, „Bunica!“ Citiți în număr de ziar 33 (216) 2004 Mikulik articolului, Maria Ivanovna despre tratamentul prolaps uterin, și a decis să vă scrie. Sunt de acord cu autorul că singura taxa este posibil pentru a face față cu această boală. De asemenea, am tratat-mă. Apropo, eu, ca Maria Ivanovna, de asemenea, în vârstă de 57 de ani. Aș dori să completeze mici sfaturi având în vedere mărimea lechenie.Nebolshaya vatelinei perna tare se află întotdeauna pe canapea. Așa că, în orice moment, înainte de a merge să se odihnească, pune o pernă sub șolduri și de a face câteva exerciții. Sub capul cu perna nu are nevoie pentru a pune. Apoi, corpul va avea o pantă de 20-35 ° .Vazhnoe exercițiu: Strângeți genunchii, cu forța stoarce muschii perineului, anus si trage burta. Înăsprit - respira, relaxați-vă - Expirați. Un alt organism este în repaus și cu un efort te apleca într-o parte sau alta, în timp ce lucrează mușchii abdominali laterale și pozvonochnik.K aceste exerciții și un set de exerciții descrise în articolul Mikulik MI, adăugați masaj partea inferioară a abdomenului. mâinile Grease orice cremă poate și ulei de floarea soarelui, pune o perna sau perna sub solduri, picioarele îndoite de la genunchi. Masează bine framanta pubis țesuturi perineale, epididim, pântecul spre buric. Apoi strângeți capătul mâinii ca direcția buricului. Este necesar să se întărească mușchii slăbiți ale podelei pelvine. Pentru aproximativ un an am fost pe acest sistem, și am revenit la normal și intestine sistem urogenital, a trecut inerției intestinale și constipație dispărut. Nu se îmbolnăvesc ca inflamația pridatkov.Myshtsy cu o astfel de sarcină ar trebui să primească mâncare bună. Dimineața trebuie să mănânce orice nuci, alune, seminte de floarea soarelui, dovleac.
Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru