rum.ungurury.ru

Dieta Butch: comentarii. Principii de baza, meniuri și rețete

Dieta Butch - un sistem de alternanță proteine-carbohidrati, care nu implică restricții speciale la cantitatea de alimente. In timpul acestei diete vă trișeze corpul, determinându-l să ardă rezervele de grăsime. Rolul principal este dat la manipularea constantă cu cantitatea de carbohidrati consumate. Butch dieta este deosebit de popular în rândul sportivilor. Adevărat că merită să ne amintim pe cei care doresc să piardă în greutate în continuare nevoie pentru a controla cantitatea de alimente.

Dieta Butch: principii de bază

Aceasta dieta prevede un ciclu în fiecare din cele 4 zile. În prima și a doua zi -nizkouglevodnye. Meniu trebuie să fie construite în conformitate cu schema: 3,4 g de proteină și 0,5 g de proteină per 1 kg greutate corporală. Ziua 3 - ridicat de carbohidrați: reprezintă 1 kg corp, timp de 5 - 6 g carbohidrați și 1,5 g de proteine. Ziua 4 - moderată de proteine ​​2,5 grame și 3 grame de carbohidrati la 1 kg de greutate corporală.

În ceea ce privește grăsime, cantitatea optimă nu este mai mică de 30 g pe zi. În acest caz, valoarea corpului se va simți confortabil. În cazul în care cantitatea de grăsime este mai mică, pot exista probleme cu unghiile, parul si pielea. Grăsimi vegetale recomandate pentru a alege (nesaturate). Acestea sunt conținute în ulei, nuci, semințe, măsline și cacao.

Dacă se dorește, puteți aranja o și 4, și chiar de 5 zile de proteine, dar nu mai mult, în caz contrar corpul nachnetispolzovat ca combustibil nu exista magazine de grasime si muschi.

In timpul dietei nu este recomandat a manca prea mult. Cantitatea optima de calorii - 1.200 pe zi. conținutul caloric al proteine ​​și carbohidrați ar trebui să fie aceleași zile.

Butch dieta nu trebuie să se lipească prea mult timp. Dacă ați decis să facă sistemul său de putere, prima dată este mai bine să ia pauze între cicluri.

Nu uita exercițiile fizice și de formare în greutate. Aceasta dieta a fost folosit cu succes de către sportivi pentru uscare mușchilor, ajutând la reducerea masei de grăsime.

A se vedea, de asemenea: dieta Dikulja

Dieta Butch: comentarii

Butch Dieta: Meniu

Prima și a doua zi.

  • Micul dejun: 2 oua fierte sau prajite fara uleiuri salata de legume de sezon (cu excepția amilaceu), asezonate cu iaurt sau ulei vegetal.
  • Pranz: piept de pui sau piept de curcan, ca un fel de mâncare de fasole se potrivesc, năut, linte și legume fierte.
  • Dupa-amiaza gustare: branza cu o mulțime de proteine.
  • Cina: salata de legume de sezon, pește sau fructe de mare.

Ziua a treia.

  • Micul dejun: cereale cu nuci și fructe uscate, pâine prăjită de pâine integrală.
  • Pranz: hrisca sau terci de orz, salata de legume și piept de pui.
  • Dupa-amiaza gustare: fructe și fructe de pădure. Evitați persimmons, banane și struguri, t. Pentru a. Ei au o mulțime de zahăr.
  • Cina: paste de la paste greu cu sos de rosii. În plus, puteți mânca paste sau risotto orez brun cu iahnie.


Ziua a patra.

  • Micul dejun: papanasi cu faina integrala cu fructe uscate, pâine și brânză.
  • Pranz: orez cu legume și carne de curcan.
  • Gustare: o brânză granulata cu ierburi proaspete și iaurt, 2 mere.
  • Cina: caserola de pui, brânză și ceapă. În plus, puteți face o omletă cu roșii și brânză, mânca câteva felii de pâine de secară.

In timpul dietei nu uitați să bea cantitatea optimă de lichid: apă curată și ceaiuri de plante.

Poți, după cum vă place să-și diversifice meniul, principalul lucru nu este de a uita de regulile de bază de aprovizionare.

Butch Dieta Rețete

caș jeleu

caș jeleu

ingrediente:

  1. Scăzut de grăsime brânză de vaci - 200 g
  2. Gelatina - 15 g
  3. Apa - 1 lingura.
  4. Cacao - 1 lingura
  5. Indulcitor - dupa gust

Mod de preparare:

  • Se toarnă gelatina 1 lingura. apă și se lasă timp de o jumătate de oră. Atunci când gelatina se umfla, se toarnă într-o tigaie cu fund gros și a pus pe un foc lent. A se vedea că masa nu începe să fiarbă.
  • Se adaugă cacao gelatină și îndulcitor. Se răcește amestecul rezultat. Intr-un bol separat amestecati împreună bine caș, adăugați-l la o masă gelatinoasă.
  • Amestecul rezultat se toarnă în formochkam sau farfurie adâncă. Pune jeleu în frigider peste noapte.

cârnați de pui

cârnați de pui

ingrediente:

  1. piept de pui - 700 g
  2. Brânză - 300 g
  3. Usturoi - 3 catei
  4. Sare și condimente - după gust

Mod de preparare:

  • Curățați puiul din oase, se taie în bucăți mici și se macină într-un blender. Peel usturoiul, se trece prin presă.
  • Adăugați la brânză de pui, condimente, sare și usturoi. Bate toate pana se omogenizeaza. Rezultat transferul amestecului la un manșon pentru copt, pentru a forma cârnați.
  • Se așează vasul într-un cuptor preîncălzit la 180 ° C timp de 30 - 40 min.

supă de pui

supă de pui

ingrediente:

  1. piept de pui - 300 g
  2. albușuri de ou - 5 buc.
  3. Sare si piper - dupa gust
  4. Verzii - la gust

Mod de preparare:

  • San Se taie în bucăți mici, puse într-o tigaie cu apă la fierbere și de scurgere. Gatiti de pui poate fi de aproximativ 3 ori, astfel încât devine moale. Gata bulion.
  • Bateti albusurile cu o furculita, se adauga bulionul. Verzii se taie marunt si se adauga la supa. Sare, piper și se fierbe timp de aproximativ 5 - 7 min.

Sochniki

Sochniki

ingrediente:

  1. Oatmeal - 50 g
  2. Făină din grâu integral - 40 g
  3. Ouă - 1 buc.
  4. Brânză - 20 g
  5. Ulei de măsline - 1 linguriță
  6. Cinnamon - dupa gust
  7. chefir

Mod de preparare:

  • Se amestecă toate ingredientele, cu excepția întregii făină de grâu. Adauga ca multe din kefir pentru a obține aluat ușor.
  • bord de tăiere, se presara faina integrala de grau, rola aluatul de clătite. Se adaugă scorțișoară cremă de brânză (opțional condimente mai pot fi folosite). Puneți aluatul într-o brânză clătită, înfășurați.
  • Acoperiți pergament copt sochniki așterne, pus într-un cuptor preîncălzit la 180 ° C timp de 20 min.

brioșe banane

brioșe banane

ingrediente:

  1. Oatmeal - 100 g
  2. Kefir - 60 g
  3. sifon stins - linguriță frac12-
  4. Banane - 1 buc.
  5. Ouă - 1 buc.
  6. Cinnamon - dupa gust
  7. Cacao - după gust
  8. Miere - 2 lingurite
  9. Coaja de portocala - 1 linguriță

Mod de preparare:

  • Se combină toate ingredientele (cu excepția cacao, scorțișoară, banana si coaja de portocala) intr-un bol adanc, se framanta. Se împarte aluatul rezultat în 2 părți egale. Banana Peel și se taie în cuburi. În prima parte a testului se adaugă scorțișoară, cacao, banane, și cuburi. În al doilea - coaja de portocala.
  • Matrița de silicon pune alternativ 1 și a doua parte a testului. Pune-o formă într-un cuptor preîncălzit la 180 de grade 20 - 30 de min. La cererea tort poate fi decorat cu fructe uscate și nucă de cocos.

Dieta Butch: comentarii și rezultate

  1. Christina: Am dieta a ajutat nu pierde doar greutate, dar, de asemenea, pentru a aduce corpul în ton. Pentru primele 3 zile am pierdut 3 kg (asta în ciuda faptului că ea a mers la sala de sport). Lipit la o dieta este destul de simplu, cel mai important lucru - de auto-disciplina. Vestea bună este că, după eliberarea de greutate, dieta nu a revenit. În general, am pierdut 6 kg.
  2. Elena: dieta eficientă, dar înainte de respectarea acesteia este mai bine să se consulte un medic pentru sfaturi și de a afla toate contraindicatii. În total, am pierdut 15 kg, în special, fără a strecurat, la aceleasi muschii au devenit mai proeminente. In timpul dietei, care nu este lipsit de importanță, nu am simt foame, stres, epuizare si oboseala. Am asupra forțelor contrare a crescut.
  3. Catherine: Cât de multe pot aminti, sta mereu pe diete. După livrare, mult mai bine și am început să caute cea mai bună opțiune pentru ei înșiși. M-am oprit la acest lucru, dar pentru o lungă perioadă de timp pregătit mental pentru asta. In timpul dietei el este implicat activ în sport și de multe ori alterna între proteine ​​și carbohidrați de zile. Ca rezultat, am pierdut 20 kg. Am fost încântată. Cea mai buna dieta am in toata viata mea nu am cunoscut!

Dieta Rezultatele depind de cât de mult poți îndura. In primele trei ciclu durează aproximativ 2-3 kg. Apoi, pentru fiecare greutate zi ulterioară este redusă la 700 - 1000 g, ceea ce sugerează o scădere treptată a greutății.

A se vedea, de asemenea:

Butch dieta - este un mod popular de a pierde in greutate, nu numai in randul sportivilor care doresc să câștige masei musculare, dar, de asemenea, printre oameni obișnuiți. Prin bun alternanță de proteine ​​și carbohidrați de zile, vei pierde în greutate rapid și ușor. Foarte important, pentru a se conforma cu dieta, și să se consulte cu experți, t. Metoda K. Booch are un număr de contraindicații.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru