rum.ungurury.ru

Dieta scara: recenzii și rezultate. principii și meniuri dietetice generale scara

Ladder dieta - una dintre cele mai simple și mai eficiente moduri de a pierde in greutate. Datorită toleranței ușor, diversitatea și concizia, aceasta dieta a fost pe placul multor fete. În cazul în care considerați comentarii, în 5 zile, puteți pierde în greutate de până la 8 kg și de a salva acest rezultat pentru o lungă perioadă de timp. Numele dietei a avut nici o șansă: în fiecare zi are numele său propriu, și corespunde prima etapă.

Dieta scara: Meniu

Dieta Ladder: comentarii și rezultate

  1. 1 zi - curățare. Această zi este necesară pentru a bea 6 comprimate activat carbon 1 L de apă potabilă pură fără gaz mânca 1 kg de mere coapte.
  2. Ziua 2 - recuperare. Vă puteți permite 600 g iaurt degresat, bea 1 litru de iaurt degresat și 1 litru de apă potabilă fără gaz.
  3. Ziua 3 - energie. Este necesar să se mănânce 300 g stafide si 2 linguri miere, bea 2 litri de compot de fructe uscate.
  4. Ziua 4 avtoconstructii. În meniul această zi ar trebui să intre 500 de grame de carne de curcan sau de pui cu ierburi. Puteți fierbe, coace sau scos carnea. Nu uita de 1 litru de apă, fără gaz.
  5. Ziua 5 - ardere. Poti manca 200 de grame de fulgi de ovăz în apă sărată, fără zahăr și unt, 1 kg de orice fructe și legume în forma lor brută și să bea 1 litru de apă potabilă curată, fără gaz.

A se vedea, de asemenea:

Ladder - pas dieta: esența și principiile

Dieta este format din 5 zile - etape care au propriile lor caracteristici distinctive. Ladder pentru a transfera cu ușurință psihologic, t. Pentru a. Fiecare etapă nu este doar mai aproape de marca dorită pe scara, dar, de asemenea, rezolvă anumite probleme în organism. Se poate trage o scară pe o bucată de hârtie, se lipesc pe frigider și în fiecare zi să-l sărbătorească pe realizările și planurile lor.

Spre deosebire de ceilalți. Dieta, dacă nu sunteți mulțumit de rezultate, puteți repeta imediat scara din nou. În ciuda acestui fapt, nu este recomandată prea frecventă repetarea, în caz contrar se poate deteriora stomacul. O dieta nu poate fi în exacerbarea EMYA BP a bolilor cronice, în timpul sarcinii și alăptării.

Zilele trebuie să urmeze în mod necesar reciproc într-o secvență strict specificate, ele nu pot fi interschimbate sau combinate între ele. Orice abatere de la sistemul, începe dieta de la început.

Ladder este o stricta dieta saraca in calorii, deci trebuie sa mananci 5 - 7 ori pe zi. Datorită bea abundente, intestinele tale vor fi curățate, iar corpul este saturat cu fraudulos.

Dieta Ladder: comentarii și rezultate

  • Prima zi este cel mai important din dieta. Nu numai că curăță stomacul și intestinele de toxine, toxine, grele și săruri al. Produsele de descompunere, dar, de asemenea, pregătește organismul pentru următoarele etape. Alegerea mere acea zi nu este întâmplătoare. Ele contin o fibra naturala care absoarbe toxinele, pectină - ieșirile de grăsime, pesticide și alte substanțe nocive .. Pentru curățare uniformă este necesară pentru a bea cărbune activat 1 comprimat la fiecare 2 ore.
  • 2-a zi reface flora intestinală, îmbunătățește digestia, normalizează metabolismul.
  • A treia zi este completat rezerva de glucoza in organism, ceea ce este necesar pentru dezintegrarea ulterioară a celulelor adipoase. Datorită acestei zile gestiona pentru a evita o încetinire a procesului de pierdere în greutate sau de pierdere in greutate la o oprire completă.
  • Patra zi reumple organism este necesar pentru proteine ​​de viață, care este un material de construcție pentru oase, celule și hematopoieza normale. Veți fi capabil de a preveni o pierdere semnificativă a masei musculare și asigură alimentarea necesară glicogenului.
  • A cincea zi are loc cea mai mare pierdere în greutate, realizată de produsele cu fibre dietetice si fibre. In plus, fibrele și fibre curăță tractul gastrointestinal de toxine, toxine si saruri nocive.


Pentru a salva rezultatele obținute după eliberarea din dieta de tip scara nu este mai mult de 2 produse noi pe zi, pentru a nu depăși volumul de alimente consumate.

In timpul unei diete, este de dorit să ia suplimente de vitamine si minerale.

Dieta scara: rezultate

În cazul în care considerați comentarii cu privire la această greutate dieta merge în etape. În medie, ai pierdut 1 - 1,5 kg pe zi. În ultima zi, puteți pierde până la 3 kg (în funcție de caracteristicile organismului). După terminarea dietei observate pofta scădere pentru dulciuri și alimente care conțin amidon, care este benefic pentru cifra.

Rezultatele generale ale scării dieta, în funcție de greutatea inițială de la 5 până la 8 kilograme pierdute. Dacă la sfârșitul pierdere în greutate a ramas excesului de greutate, dar procesul a fost amânat cu ușurință, atunci poate dieta repetiție.

Dieta scara: comentarii

Dieta Ladder: comentarii și rezultate

  • Natalia: Este dieta destul de eficient. Pentru ea, nu am simt foame. Cu acesta, am pierdut 6 kg timp de 5 zile.
  • Alexander: dieta ușor și simplu. Rezultatul nu a fost mult timp în vine. Timp de 5 zile, am pierdut 5,5 kg, talie si solduri la stânga. Adevărat, după revenirea la familiar pentru mine la dieta, am câștigat 2,5 kg. Cred că pentru a repeta până când nu obține rezultatele dorite pentru mine.
  • Angelina: M-am așezat pe o dieta toate regulile, dar rezultatul nu a așteptat. Timp de 5 zile de chin, abia am renuntat 1 kg. Ladder nu a venit la corpul meu?

A se vedea, de asemenea:

Ladder dieta - este o metodă eficientă de pierdere în greutate, care se pot obține rezultate bune într-o perioadă scurtă de timp. Cu o dieta echilibrata, corpul tau nu se va simți foame și lipsa de substanțe nutritive. Principalul lucru este de a respecta toate regulile pe scara pas, nu se schimba locația de zile și bea multe lichide. Înainte de a începe dieta ar trebui să consulte un medic pentru sfaturi.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru