rum.ungurury.ru

Dieta Skinny. Meniu de pe 7 și 20 zile, comentarii și rezultate pierdere în greutate Caracteristici

Dieta Skinny - care este inițial numele unuia dintre cele mai populare moduri ale Europei de a pierde in greutate. Această metodă promite în doar 7 zile, pentru a scăpa de 5-7 kg de exces. Acest rezultat este realizat datorită conținutului excesiv de scăzut caloric al dietei. Această versiune a dietei vine din Statele Unite și a fost conceput ca un mod exclusiv de a pierde in greutate pentru persoanele cu probleme de greutate. Datorită simplității și eficienței acestei tehnici sale a devenit disponibil pentru toată lumea.

Dieta Skinny: Principiul de putere timp de 7 zile

acest lucru este proiectat dieta timp de 7 zile, și pentru fiecare dintre ele este permis să mănânce numai anumite alimente nu sunt repetate în timpul săptămânii. meniu dietetic Deci, 7-midnevnoe macră:

  • Ziua 1: este permis să bea doar 1 litru de lapte degresat;
  • Ziua 2: 800 ml de tomate sau suc de mere 200 g brânză de grăsime minim;
  • Ziua 3: 1 L de băut simplu sau apă minerală;
  • Ziua 4: 200 g de cartofi fierți, 800 ml de ceai fără zahăr;
  • Ziua 5: 5 mere (cel mai bun - verde), 1 L de apă;
  • Ziua 6: 200 g de carne macră fierte, adică vită sau pui de sân sau 200 g de pește fiert, 800 ml de ceai fără zahăr;
  • Ziua 7: 1 litru de iaurt conținut mai mic de grăsimi.

Dieta Skinny timp de 20 de zile: produse alimentare si dieta recenzii

dieta slab

In afara de obicei întruchiparea dieta jejun, care este proiectat pentru o săptămână, există variații de 14 și 20 de zile. Și în cazul în care varianta 7-midnevny dezvoltat de către specialiști cu experiență, nutriționiștii și eficacitatea și siguranța acestuia au fost testate, 14- și 20 de zile opțiuni sunt discutabile. Rămâneți pe această dietă 2 sau 3 săptămâni este foarte dificil, iar dacă se întâmplă acest lucru, există riscul de a dezvolta boli, cum ar fi anorexie. Aceasta este, în organism, la nivel psihologic se va finaliza respingerea de alimente. De aceea, înainte de a merge pe o dieta slaba de această lungime, trebuie să se gândească foarte atent, în cazul în care, la toate pentru a ridica alții. Ca alternativă, la care se pierde in greutate nu este atât de rapid, dar organismul nu va fi afectat.

Deci, o dieta de dieta slaba timp de 20 de zile:

  • Prima săptămână este dieta pe deplin consistent de dieta slaba, timp de 7 zile;
  • Ziua 8: 200 g de legume fierte, 200 g brânză de vaci conținut scăzut de grăsime;
  • Ziua 9: 200 g de branza degresata de vaci, 800 ml de suc proaspăt;
  • A 10-zi: 800 ml ceai, 200 de grame de pește macră;
  • Ziua 11: 800 ml de suc proaspăt stors, 4 cartofi fierți;
  • 12 Ziua: 5 mere verzi;
  • zi 13: 800 ml de suc, 200 g de carne fiartă;
  • Ziua 14: 1 litru de iaurt scăzut de grăsimi;
  • Ziua 15: puteți mânca totul, dar cu moderație;
  • 16 Zi: 5 mere;
  • zi 17: 800 ml de lapte degresat, 200 g de carne fiartă;
  • Ziua 18: 1 litru de iaurt scăzut de grăsimi;
  • Ziua 19: 800 ml de ceai, 200 de grame de caș;
  • 20 Zi: 1 mar, 1 litru de iaurt scăzut de grăsimi.

Într-o astfel de nutriție timp de 20 de zile, puteți pierde 10-12 kg.

Puțini oameni pot rezista fără întrerupere, nu ședinței aceasta dieta, care nu este de mirare! Multe dintre fetele confirmă că puteți arunca cu adevărat off 10 kg, numai apoi începe să mănânce din nou - destul de greu. În plus, recenzii ale doamnelor, mulți au început dureri groaznice de stomac, dureri de cap, oboseală, stare generală de rău și în organism. Prin urmare, ei sunt sfătuiți să nu te tortura cu o astfel de procedură, și este mai bine să alegeți o versiune ușoară a dietei.

Skinny Regim alimentar: comentarii și rezultate

dieta slab

Având în vedere că principala diferență dintre o dieta slaba este redus de calorii, apoi urmați-l poate fi doar de ceva timp, iar după această dată, ar trebui să alegeți cealaltă. Mod de a alimenta cu un conținut caloric crescut. În plus, stând pe o dieta, trebuie să luați minerale și vitamine, acestea ajuta organismul pentru a evita epuizarea și slăbiciune.



De multe ori dieta 3-4 zile, starea de sănătate a pacientului sa deteriorat atât pentru sănătatea dumneavoastră aveți nevoie pentru a păstra un ochi aproape, pentru a evita supra-tensiune și efort fizic de nesuportat. De asemenea, expertii recomanda o dieta pentru a combina cu o vizită la sala de sport și de a exercita, dar pentru a include o dieta slaba este opusul imposibil și nutriționiști: Este recomandat mai multa odihna. Un exercițiu fizic poate fi reluat după numărul dorit de kilograme în plus au fost retrase.

De asemenea, pe baza feedback-ului de la profesioniști cu experiență și cei care au stat pe aceasta dieta, ar trebui să adere la anumite reguli atunci când părăsesc. În caz contrar, greutatea in plus poate reveni rapid, chiar și mai mult! Ca și în orice al., La dieta macră în organism încetinește metabolismul și în cazul unor produse alimentare abundente pentru slăbire finalizare, revine în greutate. Este mai bine să crească treptat conținutul caloric al alimentelor, precum și cantitatea acestuia. O mare opțiune ar fi un regim alimentar moderat și echilibrat, care nu este numai de a stabili rezultatul dietei, dar, de asemenea, pentru a crește eficiența acestuia.

Apropo, experții reale vorbesc despre faptul că această metodă are contraindicații, care în mod necesar trebuie să fie consultați. Principalele contraindicațiile dieta slaba sunt:

  • Cele mai acute forme de boli;
  • cardiacă cronică, ficat, rinichi și gastro - intestinal;
  • Sarcina și alăptarea;
  • Persoanele în vârstă și vârsta copiilor.

De asemenea, dieta trebuie oprit imediat dacă există o deteriorare semnificativă a sănătății și a reveni la o dieta normala sanatoasa.

A se vedea, de asemenea:

Dieta Skinny: slăbire comentarii

dieta slab

Înainte de a sta pe orice dieta, ar trebui să examineze cu atenție toate indicațiile și contraindicațiile, pentru a nu agrava sănătatea lor și în mod eficient a scăpa de kilogramele în plus. Dieta Skinny aici - nu excepția. De asemenea, nu fi rău, și de a face cunoștință cu cei care au folosit deja aceasta tehnica.

  1. Natalia: Pe aceasta dieta in mod constant doresc să mănânce în slăbiciunea corpului sălbatic, dar rezultatul - unul real. Timp de o săptămână am pierdut 5 kg! Dar în timp, greutatea este încă returnat. A doua oară pentru a sta pe dieta slab Ezit, amintirile din anul trecut sunt încă prea proaspete ... Poate apoi tastați curajul de a îndrăzni - și să încerce să rămânem la dieta de proteine ​​inca.
  2. Irina: În a doua zi a dietei a scăzut ușor - ei bine, este foarte dificil fără alimente. Cel mai dificil a fost - a treia, doar o apă minerală. Și serios numai în lapte, dar în cele din urmă te obișnuiești cu dieta, dar sănătatea nu este foarte - stomac rănit grav.
  3. Svetlana: Un cuplu de ani în urmă am fost așezat pe aceasta dieta, dar a avut loc doar 3 zile, pentru a fi exact - soțul meu nu a putut suporta - a început să mă hrănească. Și am pus off pentru a le 2 kg. Acesta a fost, în principiu, cu ușurință. Dar, de efortul fizic a da mai bine în sus.
  4. Anastasia: Nu recomand o astfel de dieta: există un risc de colaps rapid, greutatea se întoarce repede, și într-un număr chiar mai mare. Este mai bine să nu mănânce după 18 și de a elimina dulciuri și chifle.
  5. Eleanor: Pentru a sustine aceasta dieta foarte dificil, eu personal nu a lăsat senzație de foame. Dar mi-am rupt în jos, rezultatul este rece - până la 7 zile până la 6 kg. Când ieșiți din dieta am aplecat puternic pe trotuar, m-am întors doar 3 de 6 kg a scăzut.

Ea reprezintă o opțiune pentru pierderea în greutate de a alege dieta slaba? Este, dacă nu există contraindicații nu aveți. Dar este mai bine să utilizați o opțiune de 7-midnevny, acesta este cel mai sigur și nu determină funcționarea normală a corpului se schimba.

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru