rum.ungurury.ru

Postul în 14 zile rezultate

14 zile de post a devenit una dintre cele mai aglomerate pe forumuri pentru pierderea in greutate si un stil de viață sănătos. Mulți oameni cred că în acest fel o corectă și eficientă în lupta împotriva excesului de greutate și de a folosi aceasta tehnica atunci cand dietele conventionale nu ajuta.

post 14 zile: preparare

La început, mai bine să înceapă cu o zi de descărcare de gestiune, în cele din urmă crescând la 14 zile post. Observați cum modificarea starea de sănătate cu o creștere în perioada de post. În timpul mesei eșecul poate agrava boala cronica. Cu o astfel de problemă cu care se confruntă majoritatea oamenilor care au organism nu pre-purificat sau pauze aderat regim obișnuit de alimente.

Postul în 14 zile rezultateAdecvat pentru procesul de purificare se caracterizează prin starea de spirit îmbunătățită și bunăstare, o atenție sporită, olfactivă, percepția tactilă, un sentiment de usurinta si confort. Jeun 14 zile trebuie să se facă ținând cont de constituția individuală și vârsta ritmurilor biologice.

așa persoanele supraponderale în timpul purificării poate simți o explozie de energie și putere. Acest lucru se datorează excreția excesul de lichid. Suferința plinătate a recomandat vizitarea în continuare de abur uscat. oamenii Lean preferabil de mai multe ori pe zi, pentru a lua o baie fierbinte, bea multă apă caldă, sau procesul de curățare va încetini, se poate produce slăbiciune. Persoanele cu un fizic obișnuit pentru a spori efectul este util vizita abur umed.

Jeun 14 zile ar trebui să aibă loc într-o atmosferă calmă. Încercați să obțineți o mulțime de odihnă, somn de cel puțin 8 ore pe zi. plimbare utile în aer proaspăt pentru o scurtă ședere în soare. În timpul purificării toxinelor organism poate fi slăbit. Nu-ți face griji, e starea naturală. Principalul lucru este de a păstra sentimentul în control! În timpul postului, puteți exercita în cazul în care vă simțiți un val de putere și vigoare. Dacă vă simțiți chiar și cea mai mică slăbiciune sau disconfort, renunta la toate sarcinile.

A se vedea, de asemenea:

  • Metode de foame Marv Ohanyan: caracteristici, comentarii

Postul în 14 zile: cum să începeți?

  1. De mare importanță este începutul de 14 zile de repaus alimentar. În ajunul refuza alimente solide, mai ales în după-amiaza. Cea mai bună opțiune - un cuplu de zile pentru a curăța adere la dieta lumina care exclude grase, prajite, afumate, dulciuri. Este logic de a pre-curata intestinele. Puteți face o clismă, sau de a folosi un laxativ ușor.
  2. De ceva timp înainte de greva foamei 14 zile trebuie să se schimbe masa normala. Includerea în dieta de alimente vegetale crude. Ele ajuta organismul de a face pentru furnizarea de vitamine și minerale esențiale. Postul necesită o pregătire morală specială: pentru ceva timp
  3. Va trebui să renunțe nu numai din produsele alimentare tradiționale, dar, de asemenea, de modul de viață obișnuit. După această perioadă, încercați să păstrați o dietă ușoară. Încearcă să nu se rupe în primele zile, deoarece foamea va fi destul de vizibile.
  4. Încercați să bea în momentul refuzului de hrană cât mai multă apă posibil. Ajuta la eliminarea toxinelor, lipoliza, reduce pofta de mancare.

Randament 14 zile de post

Ieșirea din postind 14 de zile nu este mai puțin importantă. Sharp restructurare din dieta poate fi însoțită de senzații neplăcute. Principala sarcină - pentru a stabili funcționarea corectă a tractului digestiv. Eroare la ieșirea postului poate fi periculoase pentru sănătatea ta!



In primele zile, preferabil consumați alimente de plante. Acest lucru va permite procesul de recuperare a organismului de a continua auto-sinteza de proteine, care este mai utilă decât cea obținută din alimente.

Randament 14 zile de post

Modul corect de post va ajuta să se stabilească rezultatul, da corpul instalației de purificare ulterioară.

Este important să se elimine din dieta in urmatoarele 3 luni:

  • sare,
  • Zahăr, o excepție - dulciuri naturale (miere, curmale, stafide, smochine)
  • Grăsimi animale,
  • ciuperci,

Limita de produse proteice (acest lucru poate afecta rinichii). Cel mai sigur mod de foame 14 zile este considerat a fi pe o dieta sucuri. In prima zi suc de băutură de legume sau fructe, diluat cu apă (1: 1), la fiecare două ore, crescând treptat concentrația. După 2-3 zile, include în dieta de supe scăzut de grăsimi vegetale, salate și fructe. Mai târziu, puteți include în meniu, iaurt și cereale. De la proteine ​​animale este mai bine să abandoneze temporar, preferând legume, semințe, nuci.

Nu vă faceți griji dacă observați o creștere a greutății corporale după post. Acest lucru se întâmplă din cauza reducerii cresterii tesutului adipos și mușchi, care are o densitate mai mare, cantareste mai greu decat grăsime.

Postul în 14 zile: comentarii

  • Mary: Un prieten de-al mamei mele timp de 14 zile, posteau a pierdut 8 kg. De atunci, ea este foame doar pentru a mentine greutatea! De asemenea, am decis să mă refer la această metodă de a pierde în greutate. În timpul băută numai apa din miere. Timp de 10 zile am pierdut 7 kg. Din când în când a existat slăbiciune, amețeală. O mulțime de timp petrecut în pat. El a stat toată perioada de repaus alimentar. Rezultat - 11 kg timp de 14 zile.
  • Victoria: Prima dată când am decis să ia o astfel de dieta cu un an în urmă. Infometati 8 zile pe apă. Procedurile de pregătire care nu sunt efectuate. a devenit rapid o foamete, și de asemenea, a ieșit, începe imediat să mănânce în mod normal. A pierdut 6 kg înapoi câteva zile! A doua oară când am fost deja pregătit, citit o mulțime de literatură. În acest moment am înfometat 14 zile și a scăpat de 9 kg. Am observat un val de putere și energie în primele zile de greva foamei. Umbland in fiecare zi, timp de câteva ore, am vrut să se mute. După două săptămâni de curățare a simțit oboseala, dar tolerant. În mod semnificativ receptorii de gust modificate ar putea determina diferența în gustul apei. Ieșirea din foame cheltuit pe suc, apoi adăugarea de legume, revenind treptat la o viață normală.
  • Andrew: Am încercat recent de repaus alimentar timp de 14 zile. Primele 48 de ore, starea de spirit a fost excelent, a mers la sala de sport. Se simte ca gantere și haltere sunt mai ușoare. La sfârșitul forțelor de formare a ramas pe pista. În cele din urmă sa dovedit a deține numai 65 de ore. Sunt sigur că acesta este un bun început. Timp de două zile, a fost posibil să se piardă în greutate de 2,5 kg. Voi încerca din nou cu siguranta. Mi-a plăcut!
  • Inga: Eu folosesc uneori aceasta dieta pentru a curăța. Ultima dată a rezistat 10 zile, deși sperate 14. Cel mai dificil lucru pentru mine creșterea poftei de mâncare și eșecuri, care sunt dificil să conțină. În timpul ultimei grevă a reușit să-și piardă 12 kg. Se simte bine, papilele gustative intensificat. N-am crezut că apa ar putea fi atât de delicios!

A se vedea, de asemenea:

14 zile post - un test dificil pentru organism. Pentru a-l susține, îmbunătățirea sănătății și îmbunătățirea sănătății, trebuie să respectați cu strictețe regulile. Acordați o atenție deosebită la primele zile de purificare și ieșirea din ea. post adecvată va face să piardă în greutate, se simt lejeritatea și o explozie de energie!

Distribuiți pe rețelele sociale:

înrudit

© 2011—2021 rum.ungurury.ru